Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKO   >   Úštěk – nejmenší městská památková rezervace ČR

Úštěk – nejmenší městská památková rezervace ČR

Město Úštěk je oblíbeným turistickým cílem. A není se čemu divit, město nabízí spoustu turistických lákadel a zajímavostí.
DélkaDélka: 1,5 km ObtížnostVhodné pro: Rodiny s dětmi Odkud - kamOdkud - kam: Úštěk - Jezero Chmelař

Informace

Jako první zastávku lze zvolit například židovskou synagogu, která byla postavena v letech 1791 - 1794 v klasicistním slohu. Od roku 2014 zde můžete zhlédnout expozici „Židovské školství“. Jako další zastávka může být Muzeum čertů, které se nachází v Pikartské věži. K vidění jsou zde figurky čertů ale i pohyblivý „Peklém“. K vyzkoušení jsou k dispozici různá pekelná zařízení. Další zajímavá zastávka je Úštěcká šatlava. Najdete ji na Mírovém náměstí a nabízí expozici sklepení s kobkami a mučírnou. Během letních dnů je ideální zastávkou také jezero Chmelař, kde je možné se vykoupat. Pro vícedenní rekreaci je možné se ubytovat v kempu. Jezero patří k nejvyhledávanějším a nejlepším rekreačním oblastem celého regionu. Návštěva města Úštěk je vhodná pro rodiny s dětmi.

MAPA - Úštěk – nejmenší městská památková rezervace ČR
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice