Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   ÚSTECKO   >   Od Milady do Muzea modelové železnice

Od Milady do Muzea modelové železnice

Skvělý výlet na kole nabízí jezero Milada. Zdejší cyklotrasa s označením 3009 byla zprovozněna v roce 2006 a vznikla uměle z výsypek odvážených z dolu. Cyklistům se naskytne krásný pohled na krajinu a Krušné hory. Cyklotrasa je především vhodná pro rodiny s dětmi, ale ocení ji i zdatní cyklisté. Tradičně se tu konají i cyklistické závody, které jsou určeny pro cyklisty všech věkových kategorií.

Informace

V Chabařovicích cyklostezka navazuje na cyklotrasu KČT, která pak prochází okolo jezera a na konci směřuje do Stadic. Ve Stadicích je možné navštívit pomník Přemysla Oráče. Pomník byl vystaven v roce 1841 a jsou na něm zobrazeny reliéfy zobrazující příjezd Libušina poselstva a příchod na Pražský Vyšehrad. Ve Stadicích se napojuje na cyklotrasu Přemysla Oráče (č. 3071), po které je možno vydat se do Trmic. V Trmicích se lze zastavit na zámku, který je vystaven ve stylu tudorské novogotiky. Stálou expozicí zámku je regionální hornictví a Muzeum modelové železnice.

Štítky:
MAPA - Od Milady do Muzea modelové železnice
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice