Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LIBOCHOVICKO   >   Cyklostezka Ohře

Cyklostezka Ohře

Cyklostezka Ohře je jedna ze čtyř páteřních cyklotras Ústeckého kraje. Délka značené cyklotrasy a cyklostezky Ohře v Ústeckém kraji činí 137,300 km.

Informace

V Českém středohoří délka trasy činí 53 km. Povrch trasy je asfalt a místy polní nebo lesní cesty. Trasa není náročná a je vhodná i pro děti, vede přes města Louny – Počedělice – Koštice – Křesín – Levousy – Poplze – Libochovice – Kostelec nad Ohří – Budyně nad Ohří – Doksany – Brozany nad Ohří – Bohušovice nad Ohří – Terezín – Litoměřice

V Libochovicích stojí za návštěvu zámek Libochovice. Poté lze pokračovat směrem do města Budyně nad Ohří. Ve městě nalezneme historický vodní hrad z 13. století, kde pracovali alchymisté. Z Budyně pak dále po silnici č. 118 do Doksan. V Doksanech můžeme navštívit klášter a zámek. Areál kláštera je rozložen do 4 nádvoří a dominuje mu farní kostel Narození P. Marie. Za barokní bránou lze nalézt morový sloup, sousoší Panny Marie a kryptu. Za Doksany začíná opět cyklostezka oddělená od silnice, která vede obcí Brozany nad Ohří, kde je možné se zastavit a navštívit Brozanskou tvrz. Tvrz byla několikrát zničená a v dnešní době je opravená a můžeme zde najít erby všech majitelů tvrze, které jsou vymalovány na zdech. Za obcí musíme zatím po silnici do Bohušovic nad Ohří. Bohušovice jsou známy především tím, že zde byly nalezeny archeologické nálezy, jako je například keramika z pozdní doby kamenné a kostrové hroby z doby římské. Za Bohušovicemi již přijíždíme do Terezína. Město bylo založeno na konci 18. století jako vojenská pevnost. Nabízí velmi zajímavé památky, které stojí za to navštívit. Především se jedná o památník a pevnost. Z Terezína lze vyrazit do Litoměřic přes golfové hřiště. Litoměřice jsou královským městem a můžete zde nalézt barokní kostel sv. Štěpána z roku 1664 nebo městské divadlo Karla Hynka Máchy, které patří mezi první kamenná divadla. Za Tyršovým mostem v Litoměřicích se cyklotrasa Ohře napojuje na Labskou stezku a zároveň zde končí.

Štítky:
MAPA - Cyklostezka Ohře
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice