Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Polabské stezky za vínem a poznáním

V rámci propojení možností atraktivit cestovního ruchu vznikla vzhledem k poloze litoměřické a mělnické vinařské podoblasti Polabská stezka.

Lobkowiczké vinařství Mělník

Vinařství na Mělníku má své počátky již v 10. století.

Lobkowiczké vinařství Mělník je výrobcem jakostního vína z vlastních hroznů, navazuje na stoletou tradici vinařství na Mělníku a je se svými 45 ha největším producentem ve městě - produkuje 100 000 litrů, což představuje 120 000 lahví.

Odrůdy vín: Müller Thurghau, Muškát moravský, Ryzlink rýnský, Chardonnay, Rulandské šedé, Tramín červený, Rulandské bílé, Rulandské modré, Modrý portugal, Svatovavřinecké, Zweigeltreibe. Zvláštnostmi a specialitami vinařství jsou sekty vyráběné klasickou metodou kvašení v lahvích, olej z hroznových jader, Verjus - přírodní ochucovadlo vyráběné lisováním nezralých hroznů, pálenky z různých odrůd vína, hroznové želé.

Vinařství pořádá degustace i bez nutnosti objednání, v minimálním počtu 10 osob. Maximální kapacita je 40 osob. Mezi další služby vinařství patří pronájem prostor k zahradním party až pro 80 osob či pronájem salonku s kapacitou 30 osob.

Adresa

Lobkowiczké vinařství Mělník
Plavební 754, 276 01 Mělník
Tel.:+420 315 622 108
turkovicova@lobkowicz-vinarstvi.cz
www.lobkowicz-vinarstvi.cz

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Lobkowiczké vinařství Mělník