Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Polabské stezky za vínem a poznáním

V rámci propojení možností atraktivit cestovního ruchu vznikla vzhledem k poloze litoměřické a mělnické vinařské podoblasti Polabská stezka.

Hoštka - vyhlídka u Sovice

Část úrodné Polabské nížiny na kraji Českého středohoří.

Obec má 3 další části – Kochovice, Malešov, Velešice. Status města získala Hoštka v roce 2006. V současné době zde žije přibližně 1700 obyvatel.

Založení není jasné, první písemný doklad sahá do roku 1266. Ve středověku byla Hoštka sídlem velkého počtu obyvatel – její důležitost dokládá i hrdelní právo ze 14. století. Za dob třicetileté války byla obec značně poškozena.

Hoštkou protéká potok Obrtka vlévající se přímo do Labe. Tak jako celý litoměřický okres i území tohoto města patří svým charakterem mezi zemědělské oblasti s vysokým podílem zemědělské půdy a nízkým procentem zalesnění bez výrazného vertikálního členění. V okolí Hoštky prochází několik značených koňských cest, které jsou napojeny na celostátní i evropskou síť. V rámci soukromé iniciativy bylo realizováno zařízení pro turisty na koňských stezkách včetně stájí s názvem Ježkův Mlýn. Tato iniciativa se neustále rozvíjí.

Adresa

Informační centrum Štětí
Obchodní 547
411 08 Štětí
www.steti.cz
infocentrum@steti.cz
Telefon: +420 416 812 715

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Hoštka - vyhlídka u Sovice