Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Výlety na Litoměřicku

Výlet v trase Lovosice - Třebenice - Hazmburk - Libochovice - Budyně nad Ohří - Roudnice nad Labem

Do Třebenic za granáty Středohorským motoráčkem (T4)

Přijďte 28. května 2016 do Litoměřic zahájit turistickou sezonu na Labské stezce. Na návštěvníky čeká bohatý program!

Labská stezka a cyklotrasy

U břehů Velké řeky, na pozadí zelenavých kopců kotví nádherná bílá loď a její svatoštěpánský stěžeň propichuje nebe. Sen, který se zdá pokaždé, když se člověk blíží k Litoměřicím, k hrdému městu obtěžkanému vzácným nákladem historických skvostů, z nichž ty nejzářivější mají barokní rodokmen, podepsaný povětšinou jedním z nejslavnějších Litoměřičanů, architektem Oktaviánem Broggiem, jehož génius vtisknul tvář polovině severních Čech. Procházet se uličkami, parkány a náměstími Litoměřic je útěšné a omamné. Pojďme tedy vyrazit na toulku městem – začněme brzy ráno, abychom s přicházející nocí litovali, že den je tak krátký.

Litoměřice, bílý sen na Labi - toulky Zahradou Čech

Území, kterým prochází trasa turisticko-naučné vinařské stezky, patří bezpochyby k přírodovědně nejbohatším a turisticky nejatraktivnějším koutům Chráněné krajinné oblasti České středohoří.

Litoměřická vinařská stezka

Litoměřice - malebné historické město v srdci Českého středohoří. 3 tematické prohlídkové trasy, které Vám představí to "nej" z Litoměřic. Všechny trasy se dají absolvovat také s průvodcem.

Litoměřické tematické trasy

Geomorfologický celek České středohoří (německy Böhmisches Mittelgebirge) zaujímá rozlohu 1265 km². Z horopisného hlediska spadá do Podkrušnohorské oblasti, jež je součástí Krušnohorské subprovincie.

Naučná stezka Hlinná - Kamýk

Naučné putování skřítka Portáše zve do úchvatné oblasti Českého středohoří, známé z řady pohlednic, mikroregionu Porta Bohemica. Údolí Porty Bohemicy neboli Brány Čech je tvořeno hlubokým zářezem řeky Labe a ukrývá kouzelné přírodní scenérie. Putováním provází skřítek Portáš, který se v oblasti vyzná jako nikdo jiný. Stezka je protkána mnoha zajímavostmi a pověstmi jednotlivých míst. Na 16 zastaveních lze poznat v přírodně-historickém kontextu 10 obcí. Na každém ze zastaveních má turista možnost řešit záludnosti skřítka Portáše.

Naučné putování skřítka Portáše

Zahrada Čech se pomalu obléká do zářivých barev podzimu, takže je nejvyšší čas podniknout nádhernou cestu proti proudu potoka, ke kterému skrze starobylé olše a javory pronikají zlatavé paprsky svatováclavského slunce, jít cestou krajánků a prášků kolem náhonů a mlýnů, po důstojných kamenných schodech, pod klenbami viaduktů, vystoupat k mohutným zdem starodávného sídla, kolem kamenných moří vyšplhat se až na vrchol neprávem opomíjeného krále a užasnout nad krásou Zahrady Čech, kterou je odtud vidět bezmála celičkou, štafírovanou do zlaté, červené a svítivě žluté. Je zkrátka čas projít Oparenským údolím až na vrchol Lovoše.

Nejkrásnějším údolím za mlýny, kaštany, Smilem a čedičovým králem

V letní sezóně mají návštěvníci královského města Litoměřice jedinečnou možnost navštívit vybrané církevní a turistické památky a vyhlídky. Turistický produkt „OKRUH CÍRKEVNÍ PAMÁTKY“ přiblíží bohatou historii nejen barokních památek města a NAVÍC NABÍDNE ZDARMA ODMĚNU v podobě místní kávy nebo piva.

Okruh církevní památky v Litoměřicích

Atraktivní místa v okolí Milešovky - nejvyšší hory Českého středohoří, jejíž vrchol leží ve výšce 836,5 metrů nad mořem

Tipy v Milešovském středohoří

Město Úštěk je oblíbeným turistickým cílem. A není se čemu divit, město nabízí spoustu turistických lákadel a zajímavostí.

Úštěk – nejmenší městská památková rezervace ČR

Výchozím bodem pro náš víkendový výlet je krajské město Ústí nad Labem. Vydáme se do nedalekých cca 30 kilometrů vzdálených Litoměřic, a to netradičně po vodě.

Víkendový tip v oblasti Zahrada Čech

Výlet v trase Kletečná - Opárenské údolí - přívoz Malé Žernoseky – Lovosice / Litoměřice – Roudnice nad Labem

Výlet do Opárenského údolí

Výlet v trase Kletečná – Milešovka

Výstup na Kletečnou a Milešovku s využitím cyklobusu i pro pěší

Výlet v trase Litoměřice - Velké Žernoseky - Ústí nad Labem / Vaňov

Z Litoměřic do Ústí nad Labem na kole i lodí (linka 901)

K Hrádku Helfenburk vede z Úštěka značená žlutá turistická trasa.

Z Úštěka k Hrádku Helfenburk

„Zlatá stezka Zemí hradů“ v celkové délce 89 km z Budyně nad Ohří do Úštěku propojuje většinu významných hradních památek v oblasti Českého středohoří.

Zlatá stezka Zemí hradů

×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice