Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   ÚSTECKOLITOMĚŘICKO   >   T3 Zubrnická museální železnice

T3 Zubrnická museální železnice

Železniční trať Velké Březno – Zubrnice – Lovečkovice – Verneřice a její větev Lovečkovice – Úštěk o délce 19 km byly zprovozněny v roce 1890 a zrušeny v roce 1978. Provoz byl obnoven 28. října 2010.V roce 1998 byl úsek Velké Březno – Lovečkovice prohlášen kulturní památkou.

Informace

Turistická linka T3 Museální zubrnické železnice jezdí na trase: Ústí nad Labem - Velké Březno - Zubrnice vždy během víkendů a svátků od 30. 3. do 28. 10.

V Zubrnicích, v železničním muzeu si návštěvníci mohou zakoupit pohledy, turistickou vizitku, 3D pohlednici, pamětní hřeb a minci. Ke zhlédnutí je zde funkční modelové kolejiště stanice Levín, historická dopravní kancelář, čekárna pro cestující, historické drezíny a drážní stroje. Na vybrané exponáty si může návštěvník dokonce sáhnout, vyzkoušet si jejich funkčnost a v kolejišti se může svést na ruční kolejové drezíně.

Doprava ze Zubrnic ale POKRAČUJE DÁL... Jediná historická autobusová linka v České republice pod označením T32 bude jezdit o víkendech od 5. července do 1. září v úseku Zubrnice - Lovečkovice - Úštěk a zpět. V autobuse platí tarif DÚK. Linka má přípoje ke všem vlakům DÚK T3 v Zubrnicích.

Leták a jízdní řád Zubrnické museální železnice (T3)

Jízdní řád turistické linky T3:

Adresa

Zubrnická museální železnice
Tel.:+420 725 099 546
zmz@cmail.cz
www.zmz.cz
Doprava Ústeckého kraje
www.kr-ustecky.cz/doprava-usteckeho-kraje
Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - T3 Zubrnická museální železnice