Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKO   >   Biskupský pivovar U sv. Štěpána, Litoměřice

Biskupský pivovar U sv. Štěpána, Litoměřice

Biskupský pivovar u sv. Štěpána (minipivovar s restaurací) se nachází v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích. Tato budova byla postavena již v roce 1858, jako původní sídlo Institutu pro hluchoněmé. V roce 1925 získal objekt podobu, kterou si pak uchoval řadu desetiletí.

Informace

Po druhé světové válce sloužila budova kněžskému semináři litoměřické diecéze, který se nakonec přesunul Olomouce. Od roku 2002 je budova využívána jako diecézní dům a sídlo pastoračního centra a centra pro mládež. Od roku 2010 budovu a její ubytovací kapacity začala užívat také společnost In Principio s.r.o, která zde úspěšně provozuje ubytovací služby hostelového typu pod názvem Hostel u sv. Štěpána. V hostelu je kapacita až 160 lůžek na pokojích několika kategorií od apartmánů až po jednoduše zařízené pokoje. V areálu diecézního domu je nově renovovaná kaple Nejsvětějšího srdce Páně a mariánská kaple.

V roce 2015 je ve spolupráci s Biskupstvím Litoměřickým v diecézním domě vybudován minipivovar a restaurace, které se provozují pod názvem Biskupský pivovar.

Toto dílo si klade za cíl navázat na tradici pivovarnictví v církevních domech, která sahá již do desátého století po Kristu, kdy se datuje první písemná zpráva o klášterním pivovaru v Čechách. Restaurace v Biskupském pivovaru nabízí svou pohostinnost také klientům Hostelu u sv. Štěpána, kteří rovněž mohou využít i nabídek snídaní a dalších možností stravování.

Kvalitou nabízených produktů i jejich prezentací – například čepování a konzumace piva samovýčepy – dosahuje podnik výjimečné úrovně pohostinství.

Adresa

Biskupský pivovar U sv. Štěpána
Komenského 748/4, 412 01 Litoměřice
Tel.:+420 777 071 735
rezervace@biskupskypivovar.cz
www.biskupskypivovar.cz

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Biskupský pivovar U sv. Štěpána, Litoměřice
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice