Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   VERNEŘICKO   >   ZOO Děčín - Pastýřská stěna

ZOO Děčín - Pastýřská stěna

ZOO byla založena roku 1848 městem Děčín a nachází se na okraji města. Svojí rozlohou patří k menším zoologickým zahradám (6 ha).

Informace

Rozprostírá se na vrchu Pastýřská stěna v prostředí lesoparku. ZOO se může pochlubit více než 450 zvířaty 150 druhů – některé z nás u nás naprosto ojedinělé. Láká zejména rodiny s dětmi a má mnoho co nabídnout. Areál je prostoupen interaktivními prvky.

Jediná česká zoologická zahrada v prostředí lesoparku, kde můžete obdivovat medvědy grizzly. Na děti čeká hrad s průlezem, opičí lanová dráha či horolezecká stěna, dětská kontaktní zoo, novinkou jsou i naučné stezky např. Ptačí stezka.

Jeďte do děčínské zoo obeplout Rajské ostrovy, bonus pro každého návštěvníka! Unikátní expozice představující faunu i floru mořského korálového útesu, živočichy tropických pralesů, polopouští a mangrovových pobřeží.

Adresa

ZOO Děčín - Pastýřská stěna
Žižkova 1286/15, 405 02 Děčín 4
Tel.:+420 412 531 164
info@zoodecin.cz
www.zoodecin.cz

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - ZOO Děčín - Pastýřská stěna
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice