Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   VERNEŘICKO   >   Zámek Děčín

Zámek Děčín

Dominanta města vypínající se na skalním ostrohu nad soutokem řek Labe a Ploučnice. Jeho současná podoba je dílem předního šlechtického rodu habsburské monarchie. V průběhu 20. století byl děčínský zámek sídlem několika armád. Součástí areálu je rozsáhlý zámecký park a barokní Růžová zahrada.

Informace

Dominanta města vypínající se na skalním ostrohu ve výšce 51 metrů nad soutokem řek Labe a Ploučnice. Jeho současná podoba je dílem předního šlechtického rodu habsburské monarchie. V průběhu 20. století byl děčínský zámek sídlem několika armád. Součástí areálu je rozsáhlý zámecký park a barokní Růžová zahrada.

Na místě dnešního zámku byl zbudován pod vlivem gotiky ve 13. století mohutný hrad. Ten byl v 16. století přestavěn do podoby barokního zámku. Poslední úprava, ve stylu klasicismu, potkala stavbu v 18. století. Během své existence měl zámek funkci vojenské pevnosti či sídla významných rodů. Obliby se dočkal i od F. Chopina, který zde zkomponoval několik svých děl. K zámku vede dlouhá příjezdová cesta vytesaná do skály.

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Zámek Děčín