Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKO   >   Úštěk

Úštěk

Vyhlášeným místem pořádání tradičních jarmarků je město Úštěk, které je nejmenší českou městskou památkovou rezervací s krásným historickým centrem.

Informace

Za zmínku stojí tzv. ptačí domky připomínající ptačí hnízda vysoko na zdi nebo stálá expozice Muzea čertů v Pikartské věži a v hradním podzemí na Panském dvoře. V objektu Úštěcké šatlavy se dozvíte o ražbě úštěckého groše, leštění polodrahokamů a prohlédnete si sklepení tesané v pískovci. V Úštěku najdete zachovalé pozdně gotické stavby - např. chrám sv. Petra a Pavla a nově opravenou židovskou synagogu. Vykoupat se můžete v jezeře Chmelař.

Adresa

Úštek - Informační centrum
Tel.: +420 416 795 368
www.mesto-ustek.cz,
mk.ustek@tiscali.cz

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Úštěk
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice