Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKO   >   Úštěcká šatlava

Úštěcká šatlava

Půvabné město Úštěk je nejmenší českou městskou památkovou rezervací s krásným historickým centrem. Zajímavý tip na výlet do Úštěka je prohlídka unikátní, historické „Úštěcké šatlavy“ jediné v republice. Místo tradičních řemesel, mučírna, zbrojnice - to vše nabízí Úštěcká šatlava v původním gotickém domě s podloubím.

Informace

Nachází se v původním gotickém domě s podloubím na Mírovém náměstí č. 60 za kostelem v centru města. Samotné prostory šatlavy se nacházejí v pěti nadzemních či podzemních podlažích. Odvážlivci, kteří se sem vypraví, zhlédnou zajímavé expozice ve sklepení s kobkami a mučírnou, si mohou mnohé nástroje sami vyzkoušet.

To je jen částečný výčet zajímavostí, které můžete navštívit v rámci prohlídky s průvodkyní. Část života v historii si můžete vyzkoušet na vlastní kůži – řemesla, ražbu groše, leštění kamene, střelbu z kuše, právo útrpné, vodění loutek, sklouznutí na skluzavce, focení v mini hradě a další lákadla. Vše je pod dohledem s pokyny průvodkyně zcela bezpečné.

Podzemní podlaží (úštěcká sklepení) byla ručně vytesána v pískovci našimi předky. Při prohlídkách jsou efektně ozvučena. Veškeré podzemní expozice jsou speciálně nasvíceny. V ceně vstupenky je dárek dle výběru - vyražení úštěckého groše, ražba koženého přívěsku nebo mýdlo ve tvaru srdíčka.

Adresa

Úštěcká šatlava
Mírové náměstí č. 59 , 411 45 Úštěk
Tel.:+420 602 194 191
ustecka.satlava@seznam.cz
www.historicky-ustek.wbs.cz

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Úštěcká šatlava