Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOVERNEŘICKO   >   Uhelná naučná stezka Lovečkovice - Náčkovice

Uhelná naučná stezka Lovečkovice - Náčkovice

Málokoho by napadlo, že právě tady, v krajině, která vypadá jako zvlněná horská pastvina, mohli někdy lidé dobývat uhlí. Vydejte se po stezce s osmi zastaveními, dozvíte se spoustu informací o místní historii.

Informace

Uhelná stezka byla vybudována v roce 2018 za podpory Ústeckého kraje. Stezka je dlouhá téměř 4,5 kilometrů, na kterých se nachází 8 zastavení s info tabulemi, které nám připomenou, jak se kdysi žilo v okolních obcích, jak to bylo s těžbou uhlí, seznámí nás s flórou i faunou žijící a rostoucí na lukách i v Lučním potoce, který budeme míjet.

Začátek trasy se nachází u nově vybudovaného minimuzea Lovečkovice, které bylo otevřeno 1. 6. 2018 ke 40. výročí od uzavření trati Velké Březno – Lovečkovice. Cíl stezky je na Víťově vyhlídce, z které je výhled do širokého okolí.

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Uhelná naučná stezka Lovečkovice - Náčkovice
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice