Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKO   >   Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

Severočeská galerie výtvarného umění založená roku 1956 prezentuje umělecká díla z období 14 až 16 století. Galerii tvoří dva původně renesanční domy spojené barokní fasádou. Najdemi ji v centru města Litoměřice v Michalské ulici.

Informace

Díla jsou soustředěna dle období vzniku do samostatných sálů - sál gotiky, sál renesance, sál baroka. Význam Litoměřic v 16. století a vrchol sbírky dokládají deskové obrazy z oltářního nástavce Kristova utrpení od Mistra Litoměřického oltáře (kolem 1510), nejvýznamnějšího královského malíře jagellonských Čech. Výjimečnými díly jsou i obraz Sv. Tomáše Akvinského se dvěma anděli od Petra Brandla (1704), nebo dvojice andělů z Úštěka od M. B. Brauna (kolem 1720). Stálou expozici tvoří umění z 19. a počátku 20. století. Ke zhlédnutí zde jsou díla například od Josefa Mánese, Adolfa Kosárka, Václava Brožíka a Ludvíka Kohla.

Kromě stálých expozic se galerie také zaměřuje na pravidelnou výstavní činnost. Celoročně zde probíhají krátkodobé výstavy převážně současného českého umění a vydávání odborných publikací.

Adresa

Severočeská galerie výtvarného umění
Michalská 29/7, 412 01 Litoměřice
Tel.:+420 416 732 382
info@galerie-ltm.cz
www.galerie-ltm.cz

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Severočeská galerie výtvarného umění v...