Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   ÚSTECKO   >   Okruh přes Vaňovské vyhlídky a ferrata Lužická spojka

Okruh přes Vaňovské vyhlídky a ferrata Lužická spojka

Objevte řadu vyhlídek ukrytých nad Vaňovem s výhledem na řeku Labe, hrad Střekov a Masarykova zdymadla.

Informace

Pokud si chcete dát trochu do těla a vystoupat od řeky přes všechny tři vyhlídky - Josefínka - Milenci - Skály - čeká na vás túra o necelých 6 km (při okruhu je to 11 km). Vydáte se z Vaňova od MHD Kotva po modré.

Josefínka - je panenská skála,367 m vysoký strmý skalní výběžek opředený bájemi. Jedna z pověstí hovoří o skalisku s podobou sedící ženy v gotickém čepci, Josefínce, která hledí k řece a její kamenné slzy stékají do údolí. V řece ztratila druha v podemletém korytu řeky. Dlouho to bývalo pro lodě zlé místo. Až vzedmutá hladina Labe po dostavbě zdymadel ho definitivně pohřbila.

Milenci - dva skalní obři, kteří dovedli vzdorovat všem útokům přírodních sil, neboť jsou ze zvlášť pevné horniny, podobné čediči, ze vzácně se vyskytujícího monchiquitu.

Skály a Lužická spojka. Poslední vyhlídkové místo, kde je současně i nástup na ferratu Lužická spojka, která je značena obtížností C s celkovou délkou 60 m. Jde o silovější ferratu

Zpět se můžeme vráti po žluté přes Stebno, vyhlídku Vrkoč a Vaňovský vodopád zpět na MHD. Celkově se jedná o trasu v délce 10 - 11 km.

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Okruh přes Vaňovské vyhlídky a ferrata Lužická...