Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   PODŘIPSKO   >   Muzeum středočeského a podřipského venkova

Muzeum středočeského a podřipského venkova

Muzeum středočeského a podřipského venkova najdete na návsi v Ledčicích, v objektu kulturního a společenského centra U Cinků. Veřejnosti bylo zpřístupněno v roce 2013. Hlavní budovu tvoří venkovský dům č. p. 15 vedený v Ústředním seznamu kulturních památek ČR.

Informace

Kromě sbírky předmětů denní potřeby používaných na venkově na přelomu první poloviny 19. století, umístěné v 1. poschodí, zde uvidíte chlebovou pec nacházející se v přízemí. Při slavnostních příležitostech, jako jsou třeba Velikonoce či Vánoce, můžete být svědky samotného procesu přípravy a pečení domácího chleba, který pak lze ochutnat.

Původní hospodářské stavení, které bezprostředně navazovalo na hlavní budovu, se nepodařilo zachránit. Bylo však dostavěno podle dobových fotografií a dnes slouží k jiným účelům. V jeho prvním poschodí je umístěn multifunkční sál, v přízemí pak keramická dílna, rovněž sloužící k volnočasovým aktivitám.

Objekt je volně přístupný v době konání kulturních a společenských akcí. Mimo tuto dobu si můžete sjednat návštěvu telefonicky (tel: +420 603 175 451, +420 603 878 949).

Vstupné: V době konání společenských akcí - dobrovolné. Mimo konání akcí: dospělí 20 Kč, děti 6-15 let 10 Kč, děti do 6 let zdarma.

Adresa

Kulturní a společenské centrum U Cinků
Ledčice 15, 277 08 Ledčice
Tel.:+420 603 175 451
infocentrumucinku@ledcice.cz
www.ledcice.cz

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Muzeum středočeského a podřipského venkova
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice