Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LIBOCHOVICKO   >   Muzeum české vesnice, Peruc

Muzeum české vesnice, Peruc

Muzeum bylo vybudováno v roce 1876 v bývalé barokní výsypce a nachází se v areálu zámecké zahrady v Peruci. Návštěvníci si mohou prohlédnout nejrůznější nářadí, zemědělské stroje, hasičkou stříkačku a dokonce si lze nějaký exponát i vyzkoušet.

Informace

Muzeum je členěno na 3 poschodí. Ve sklepní části naleznete spoustu zemědělských strojů, dopravních prostředků a hasičských vozů. Druhé poschodí ukrývá expozici s domácími spotřebiči. Naleznete tu šicí stroje, pračky, ale také lze vidět i pohled do části obydlí jako je ložnice, jídelna a kuchyň. Nechybí tu ani školní třída s lavicemi a učitelským stolem.

První polovina expozice ve třetím poschodí je věnována dětským kočárkům a panenkám. Druhá polovina je věnována řemeslům (truhlářství, ruční výroba bot, včelařství…).

Exponáty věnovali muzeu obyvatelé obce a okolí.

Adresa

Muzeum české vesnice
Zámecká zahrada 386, 439 07 Peruc
Tel.:+420 722 110 784
info@peruc.cz
www.peruc.cz

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Muzeum české vesnice, Peruc
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice