Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   ÚSTECKO   >   Modla, Litoměřicko

Modla, Litoměřicko

Modla – je název pro místní potok, pramenící 1 km od Lhoty (498 m n. m) a ústící zleva do Labe v Lovosicích (ve výšce 140 m n. m.). Modla je i bývalé poutní místo, kdysi v době květů ovocných stromů hojně navštěvovaná hlavní pouť u kaple (kolem svátku sv. Jana Nepomuckého) pod svahy slovanského hradiště.

Informace

Jde o Kapli sv. Jana Nepomuckého postavená v roce 1722 nad pramenem. Na vrcholu kuželovité taškové střechy je osmiboká zvonička zastřešená kuželem s křížkem. Ke kapli vede řada bizarních seřezávaných lip a jírovců a vše je ponořeno do vzrostlé zeleně. Od 70. let 20. stol. se kaple ocitla v oploceném pásmu hygienické ochrany I. stupně v souvislosti s jímáním vod pro lovosický vodovod. Atmosféra poutního místa tím bohužel nenávratně zmizela.

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Modla, Litoměřicko
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice