Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKO   >   Liběšice u Litoměřic

Liběšice u Litoměřic

Na cestě z Litoměřic do Úštěka se ocitneme v obci, která má dle slov někdejšího duchovního jen o tři sochy méně než Karlův most v Praze.

Informace

Mimořádná sochařská výzdoba se v městečku nachází proto, že zde byla jezuitská rezidence, svým významem první po pražském Klementinu. V ní nyní sídlí ústav sociální péče. Na její ohradní zdi jsou sochy Panny Marie a patronů jezuitského řádu, naproti kostelu zaujme sousoší sv. Jana Nepomuckého s anděly a dalšími světci z roku 1727. Ohradní zeď kostela lemují další sochy, mezi nimi i sv. Donáta a sv. Leonarda, patronů dobré úrody a dobrého počasí. Kostel Nanebevzetí Panny Marie je z roku 1813, kdy byl znovu postaven po požáru.

Adresa

Biskupství litoměřické

Dómské náměstí 9/9 – recepce,
412 88 LitoměřiceTel.:+420 416 707 511
www.dltm.cz
biskupstvi@dltm.cz

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Liběšice u Litoměřic
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice