Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKO   >   Kletečná

Kletečná

Kraj kolem vrchu Kletečná se nachází na rozhraní třech krajinných celků - krajina kolem Milešovky, Kostomlat a krajina spadající do údolí Bíliny a Labe. Samotná Kletečná bývá nazývaná sestrou Milešovky a patří k sedmi vrchům, které přesahují sedm set metrů nadmořské výšky.

Informace

Stejnojmenná ves - Kletečná, leží v kouzelném sedle, z něhož můžeme navštívit ves Stadice, ve které se podle pověsti narodil Přemysl Oráč. Podle vyprávění se tady v krajině pod Kletečnou pohybovali poslové kněžny Libuše, nebo dokonce ona sama.

Kletečná s 706 m n. m. patří mezi významný bod Kostomlatského středohoří, někdy je nazývána „sestrou Milešovky" a je neodmyslitelnou součástí panoramatu Českého středohoří. Kletečná nás upoutá mohutným kuželem kruhového půdorysu. Na svazích lze najít mrazové sruby a svahové deskovité sutě. Stejnojmenná obec Kletečná je pohledově malebné sídlo pod východním úpatím hory. Na protáhlé, mírně do svahu stoupající travnaté návsi je kaple z 1. pol. 19. stol., sousoší Zvěstování Panny Marie z roku 1803 se do dnešní doby nedochovalo. Na křižovatce pod obcíje umístěn památník zrušení roboty (Kudlichův pomník - pluh na vysokém kamenném hranolovitém podstavci, stojící na několika kamenných stupních).

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Kletečná
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice