Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKO   >   Jízdárna Terezín

Jízdárna Terezín

Neobvykle architektonicky řešená jízdárna založená roku 1780 Josefem II. připravující expozici seznamující návštěvníky s užitím koní v době válečných tažení v dobách Marie Terezie.

Informace

Pevnost Terezín měla od 18. století hned několik jízdáren. Všechny však byly venkovní. Teprve o 80 let později bylo nedaleko Jezdeckých (dnes Magdeburských) kasáren přistoupeno k vybudování nové kryté jízdárny. Její stavba byla projektována v letech 1860 - 1861 a o rok později již byla dokončena.

Jízdárna svému původnímu účelu sloužila až do druhé světové války, v době židovského ghetta v období okupace zde byly sklady a po osvobození zde fungovaly opravárenské dílny československé armády.

Dnes opět slouží ke svému původnímu účelu a to k výcviku jezdců a jejich koní. Setkat se zde ale můžete i s výcvikem psů od agility, dogdancingu, až po obedience. Součástí Jízdárny je i expozice věnovaná historii jízdárny a vojenským jezdeckým jednotkám.

Adresa

Palackého 260
Terezín, 411 55
Tel.: +420 732 640 897 , +420 730 107 085
www.jizdarna-terezin.webnode.cz/
jana.formankova@projekt-terezin.cz

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Jízdárna Terezín
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice