Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   ÚSTECKO   >   Erbenova vyhlídka a Bertino údolí

Erbenova vyhlídka a Bertino údolí

Na trase dlouhé cca 2,5 km vedoucí po žluté z centra města až na rozhlednu Erbenova vyhlídka projdete tichým Bertiným údolím po naučné stezce.

Informace

Bertino údolí vede podél Stříbrnického potoka z centra města Ústí nad Labem z části Důlce na Stříbrníky. Místo je pojmenováno po Bertě Schaffnerové, manželce továrníka Schaffnera - tehdejšího ředitele Spolku pro chemickou a hutní výrobu.

Spatříte umělé vodopády, altánky a odpočinkové lavičky, které tu byly zbudovány již v 19. století. Projdete se po krátké naučné stezce, která seznamuje návštěvníky s faunou, flórou i geologickou minulostí této lokality.

Erbenova vyhlídka je 420 metrů vysoký vrchol hřbetu Brandtovy výšiny rozkládající se severně od Ústí nad Labem, na kterém stojí nově rekonstruovaná (v průběhu roku 2006), 15 metrů vysoká kamenná rozhledna. Své jméno nese po předsedovi klubu turistů Alexandru Erbenovi, na jehož popud byla v roce 1933 postavena.

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Erbenova vyhlídka a Bertino údolí
×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice