Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >     >   Česká zemědělská univerzita v Praze, Vinařské středisko Mělník

Česká zemědělská univerzita v Praze, Vinařské středisko Mělník

Vinařské středisko Mělník patřící České zemědělské univerzitě v Praze je jedním z vinařících subjektů Mělnické vinohradnické podoblasti.

Informace

Vinařství ČZU zde působí od roku 1980, avšak první zmínky o zpracovávání vína sahají do roku 1628. Pro výsadbu vinic bylo využito nejúspěšnějších klonů odrůd révy vinné, vhodných pro oblast Mělníka. Sadba pro výsadbu vinic byla dovezena především z vinařských poloh v povodí Rýna, které se klimaticky shodují s podmínkami na Mělníku, což bylo zároveň úkolem výzkumu. V současné době je prvořadým úkolem reprezentace ČZU v Praze, praktická výuka studentů různých oborů, možnost studentů provádět praktické pokusy při tvorbě bakalářských a diplomových prací a dosažení ekonomické soběstačnosti. Středisko pěstuje hrozny a ovoce na výměře cca 20 ha půdy, z toho 12,75 ha vinic, z nichž se vyprodukuje 30 000 litrů vína ročně - 35 000 lahví.

Odrůdy vín:

Müller Thurgau, Muškát moravský, Ryzlink rýnský, Chardonnay, Rulandské šedé, Tramín červený, Rulandské bílé, Rulandské modré, Modrý portugal, Svatovavřinecké, Zweigeltreibe. Mezi specialitu v nabídce patří Sylvánské zelené. Pro návštěvníky jsou v nabídce degustace na objednávku s kapacitou až 25 osob, nocleh a občerstvení.

Adresa

ČZU v Praze
Chloumecká 1717, 276 01 Mělník - Chloumek
Tel.:+420 731 117 242
weitosch@lany.czu.cz
www.melnik.czu.cz

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Česká zemědělská univerzita v Praze, Vinařské...