Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOPODŘIPSKO   >   Zimní sezóna v Roudnici nad Labem

Zimní sezóna v Roudnici nad Labem

Návštěvníci i obyvatelé Roudnice (našeho města) mají nově možnost navštívit lobkowiczký zámek a věž Hlásku i v zimním období od listopadu do konce března během pravidelných prohlídek.

Informace

Z důvodu rekonstrukce Kulturního domu Říp dochází k dočasnému znepřístupnění Hlásky směrem od Husova náměstí a je nutno využít schodů z ulice Rvačov. Prohlídky Hlásky budou probíhat v týdnu od úterý do pátku v časech 11:15, 12:15, 13:15, 14:15. O víkendech a svátcích pak v 10:15, 12:15, 13:15 a 15:15. Na Hlásce vás krom komentovaného krásného výhledu čeká výstava starých fotografií Roudnice.

Stejná změna pak čeká i v případě památkového okruhu města, kdy je třeba se vrátit od Hlásky zpět na Rvačov a vydat se druhými schody přímo na Husovo náměstí.

Prohlídkový okruh románského hradu a lobkowiczkého zámku bude připraven ve dvou časech v 11:00 a 14:00 hodin. Jedinou změnou v případě hradu a zámku oproti létu je uzavření zámecké zahrady před vstupem na nádvoří. Při prohlídce si vyslechnete o historii města, historii hradu a zámku, prohlédnete základy románského hradu a jediné zbylé patro - přízemní sál. Prohlídka končí v zámecké kapli. Během prohlídky nepřijdete ani o možnost ochutnávky lobkowiczkého vína ve vytápěných prostorách hradního sklepení s poslechem historie vinařství.

Pokladnu na věž a na zámek naleznete v Informačním a dopravním centru Podřipska. Oba okruhy se dají spojit ve zvýhodněném kombinovaném vstupném.

Pro případ zájmu nechybí možnost rezervace předem i mimo uvedené termíny.

Adresa

Informační a dopravní centrum Podřipska
Arnoštova 88
413 01 Roudnice n. L.
www.vyletnarip.cz
infocentrum@vyletnarip.cz
Telefon: +420 412 871 501-2
Facebook