Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOÚSTECKO   >   Výstavba Labské stezky u Velkých Žernosek je v plném proudu

Výstavba Labské stezky u Velkých Žernosek je v plném proudu

Výstavba dalšího nového úseku Labské stezky v destinaci České středohoří je v plném proudu. Stavba je financována z rozpočtu Ústeckého kraje a měla by být dokončena do konce září letošního roku.

Informace

Návštěvníci tak budou moci využít dalšího úseku plnohodnotné cyklostezky, která propojí přístaviště Velké Žernoseky s úsekem Labské stezky vedoucím mezi řekou Labe a železniční tratí.

„Díky otevření nového úseku Labské stezky dojde ke zvýšení bezpečenosti cyklistů a návštěvníků stezky v destinaci České středohoří. V současné době vede trasa Labské stezky ve Velkých Žernosekách po silnici druhé třídy č. 261, která je v této části poměrně úzká a dochází tak k těsnému kontaktu cyklistů s motorovou dopravou" říká ředitel destinační agentury České středohoří Luděk Jirman.

Labská stezka v Ústeckém kraji měří více než 90 km a z velké části je opravdovou cyklostezkou bez motorové dopravy. Projekt je společnou investicí Ústeckého kraje a měst Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice a Roudnice nad Labem. Marketing Labské stezky zajišťuje v Ústeckém kraji Destinační agentura České středohoří v rámci projektu Brána do Čech.

Během června 2017 dojde v destinaci České středohoří k přeznačení cyklotrasy č. 3102 Roudnice nad Labem – Litoměřice přes Terezín na cyklotrasu 2A. Vznikne tak druhá část Labské stezky, která navíc ponese mezinárodní označení EuroVelo 7. Dále bude vyznačena cyklotrasa z Roudnice nad Labem na Říp a Labská stezka tak bude díky nově vzniklé cyklotrase spojena s tímto významným turistickým cílem.

×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice