Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKO   >   Veselá věda hledá lektory

Veselá věda hledá lektory

Nezisková organizace Veselá věda hledá lektory pro své báječné kroužky v Litoměřicích na ZŠ Boženy Němcové, středa, 14,00 hod.; ZŠ Lingua Universal, pondělí, 14,00; ZŠ Masarykova, úterý 14,00; ZŠ U Stadionu, úterý, 14,00.

Informace

Posláním neziskové organizace Veselá věda je rozvoj dětí, jejich přirozené zvídavosti a talentů prostřednictvím podpory zájmu o zkoumání přírody a jejích zákonitostí. Děti díky vlastní zkušenosti s objevováním světa přírodních věd získávají pozitivní postoj ke světu vědy, výzkumu a k technickým oborům. Veselá věda organizuje na 1. stupni základních škol kroužky přírodovědných pokusů s cílem ukázat dětem svět biologie, chemie a fyziky jako svět plný záhad a tajemství, které stojí za to prozkoumat.

Děti se naučí chápat nejen základní chemické, fyzikální a biologické děje, ale také samostatné práci s laboratorním nádobím, základy odborné terminologie. V mnoha pokusech jsou používány látky běžně dostupné v domácnosti, děti tak pochopí podstatu dějů, které vidí denně – srážení bílkovin, neutralizace, rozpouštění, filtrace, exo a endotermické děje, vlastnosti plynů a kapalin a mnohé další.

Děti pracují individuálně, každý dělá svůj pokus. Dětem je nabízen bezpečný prostor, kde mohou svobodně zkoumat „co to udělá“, lektoři jsou průvodci dětí, nabízejí jim osvědčený postup, ale zároveň je podporují v experimentování, v objevování vlastních cest. Využívá se učení se chybou – chyba není hodnocena jako chybu, ale jako příležitost k poučení, k prozkoumání co se stalo a proč. Děti se učí prostřednictvím vlastního prožitku a zkušenosti. Věříme, že taková zkušenost je silnějším nositelem informací, než virtuální zážitky z TV a internetu.

Veselou vědu založila v roce 2011 naše kolegyně, současná ředitelka Veselé vědy, maminka 3 dětí, původem bioložka. První kroužek otevřela na škole, kam chodily její děti a protože měl kroužek úspěch, oslovila další školy, kroužky se postupně rozšiřovaly. Nyní působí v desítkách měst, kroužky a tábory prošly tisíce dětí. V době školních prázdnin jsou pořádány příměstské tábory, v průběhu celého roku projektové dny s vědeckotechnickou tématikou.

Letáček ke stažení

Více o organizaci a kroužkách na www.veselaveda.cz