Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .
Hora Milešovka, jež je se svými 837 m nejvyšší horou Českého středohoří, se pyšní hned několika „nej“.
Vyhlášeným místem pořádání tradičních jarmarků je město Úštěk, které je nejmenší českou městskou památkovou rezervací s krásným historickým centrem.
Galerie moderního umění sídlí v bývalé jízdárně lobkowiczkého zámku v Roudnici nad Labem, která byla postavena v poslední čtvrtině 17. století.
Pražský biskup nechal koncem 12. století vystavět na skalnatém výběžku nad řekou Labe románský hrad. V období gotiky byl rozšiřován. V 16. století došlo k přístavbě renesančního křídla a později i k rozšíření celého komplexu.
Na skalním ostrohu nad labským údolím v Ústí nad Labem se vypíná jeden z našich nejromantičtějších hradů a nejlépe dochovaných zřícenin – hrad Střekov.
Jednolodní kostel sv. Floriána, ve stylu saské renesance z přelomu 16. a 17. století.
Zájemce o hrady Českého středohoří jistě potěší informace, že od roku 2014 je v provozu stálá Expozice hradů Českého středohoří, která se nachází v budově Muzea Českého granátu v Třebenicích.
Pokud je za královnu Českého středohoří považována Milešovka, tak za krále musí být zákonitě považován Hazmburk.
Hrad Vrabinec byl postaven na příkré rozeklané skále nedaleko osady Babětína (obec Těchlovice).
ZOO byla založena roku 1848 městem Děčín a nachází se na okraji města. Svojí rozlohou patří k menším zoologickým zahradám (6 ha).
Původní hrad Ronovců z první poloviny 14. století byl na sklonku téhož století výrazně rozšířen a zveleben známým pražským arcibiskupem Janem z Jenštejna.
Hrad založený před rokem 1333 pány z Oseka se stal od roku 1435 kolébkou známého rodu Kostomlatských z Vřesovic.
K uzavření objektu dochází z důvodu natáčení dvou filmových snímků. Devítidílného čínského televizního seriálu s pracovním názvem „The Last Visa“, jehož děj se odehrává v roce 1939 a pojednává o čínském diplomatovi zajišťujícím víza Židům, kteří prchali z Rakouska před Hitlerem a celovečerního filmu „Tenkrát v ráji“ autora Josefa Urbana, režiséra Petera Pálky a uměleckého vedoucího Lordana Zafranoviče o horolezci, letci a boxerovi Joskovi Smitkovi, popraveném nacisty v Terezíně na sklonku 2. světové války. Otevírací doba v dalších objektech Památníku Terezín zůstává beze změny.
Zdroj: www.terezin.cz