Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOPODŘIPSKOLIBOCHOVICKO   >   10. konference Stop and Stay se konala zpět v Litoměřicích

10. konference Stop and Stay se konala zpět v Litoměřicích

Populární konference určená odborné veřejnosti z oblasti cestovního ruchu - Stop and Stay se po pěti letech opět vrátila do Litoměřic. Letošní byla desátá jubilejní.

Informace

Několik desítek odborníků v oblasti cestovního ruchu se ve středu 19. září sjelo do Kulturního a konferenčního centra Litoměřice na 10. ročník konference Stop and Stay, kterou pořádala Destinační agentura České středohoří. Kromě lidí zabývajících se rozvojem cestovního ruchu v Ústeckém, Karlovarském a Středočeském kraji přijeli i zástupci z Německa.

Akci zahájil starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, který vyjádřil radost nad tím, že Ústecký kraj již není žádnou popelkou, ale stává se turisticky atraktivním regionem. Na programu bylo několik témat.

Jedním z prvních byla současnost a budoucí rozvoj Labské stezky jako evropského produktu. „Úsek Litoměřice – Roudnice nad Labem má v infrastruktuře deficit. Mám však radost, že se podařilo získat finance na stavbu dalšího úseku cyklostezky, a to Třeboutice - Nučnice. Stavět začneme ještě letos,“ uvedl vedoucí odboru regionálního rozvoje Ústeckého kraje Pavel Hajšman. Zazněly i informace o cyklostezce Ohře a jejích širších vazbách v česko-bavorském příhraničí. Zástupce CzechTourismu Martin Šlajchrt zase hovořil o marketingových aktivitách pro zahraniční klientelu.

V odpoledním bloku informoval Luděk Jerman, ředitel Destinační agentury České středohoří, jejíž je město Litoměřice spoluzakladatelem, o návštěvnickém potenciálu, který v sobě skrývají sakrální památky a církevní objekty. „Okruh po litoměřických církevních památkáchv letošní turistické sezóně zaznamenal o zhruba 20 procent vyšší návštěvnost než loni,“ informoval ředitel.

Vzhledem k tomu, že v regionu se úspěšně rozvíjí vinařská turistika, bylo víno jako turistický produkt jedním z témat jak na české, tak i německé straně. „Návštěvnost akce - Otevřené vinné sklepy - “, kdy lidi vozíme autobusem po oblíbených vinařstvích litoměřické podoblasti, neustále narůstá, a to i v případě nepříznivého počasí,“ konstatoval Michal Závada, který tato putování pořádá společně s DA České středohoří.

Hlavním posláním konference cestovního ruchu Stop and Stay tak byla výměna zkušeností. Poslední ročníky se konaly postupně v Žatci, Kadani, Lounech a Klášterci nad Ohří. Letošní jubilejní 10. ročník se vrátil do Litoměřic, kde byla tradice zahájena.

Přiložené fotografie: Ředitel DA České středohoří Luděk Jirman (vpravo) a vedoucí odboru regionálního rozvoje Ústeckého kraje Pavel Hajšman při zahájení konference v Hradu Litoměřice.

Podrobné informace o konferenci zde.

×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice