Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   PODŘIPSKO   >   Roudnický košt 2017

Roudnický košt 2017

Lobkowiczký zámek v Roudnici nad Labem přivítá své návštěvníky v rámci akce Roudnický košt letos již popáté.

Informace

V sobotu 10. června od 11 hodin čeká na návštěvníky přehlídka a ochutnávka vín výhradně českých vinařů a malovinařů přímo ve zdejších komnatách.

Vstupné na Roudnický košt činí 150 Kč na místě, v předprodeji pak 120 Kč. V rámci vstupného je zahrnuta degustační sklenička, kterou si návštěvníci odnášejí domů, katalog se všemi zúčastněnými vinaři a plánkem celé akce a dva žetony na ochutnávky. Ty probíhají na základě zakoupení žetonů u pokladen, těmi se poté platí u samotných vinařů, kteří si určují výši za jednotlivé vzorky ochutnávek. Po dobu trvání akce má každý návštěvník možnost dát svůj hlas vinaři, který ho nejvíce zaujal. Hlasovací lístek obdrží při zakoupení vstupného. Na základě hlasování veřejnosti je vyhlášen Vinař koštu.

I v letošním roce bude součástí akce doprovodný program v interiéru a na nádvoří zámku. V interiérech bude probíhat kromě přehlídky vín doprovodný hudební program v kinosále v podání THE OUBR a UNPLUGGED TRIA, pro rodiny s dětmi bude k dispozici již oblíbený a osvědčený dětský koutek s hlídáním, nabídka kávy a zákusků místní kavárny a cukrárny a vyhlídku z terasy zámku zpestří občerstvení. Volně přístupné nádvoří zahájí svůj program v 11,30 a kromě hudebního programu nabídne zájemcům přehlídku regionálních výrobců a řemeslníků z celého Ústeckého kraje včetně certifikovaných výrobců se značením ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ regionální produkt. V pravém křídle zámku mohou zájemci navštívit Výstavu trofejí Okresního mysliveckého spolku Litoměřice. Aktualizace a průběžné doplňování informací o Roudnickém koštu naleznete na www.roudnicky-kost.cz.