Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   PODŘIPSKOHRADY A VRCHOLY   >   Putovní výstava v Podřipském muzeu

Putovní výstava v Podřipském muzeu

Od pátku 15. ledna je ke zhlédnutí v Podřipském muzeu další putovní výstava věnovaná tématice hradů. Výstava navazuje na předchozí úspěšnou ukázku historie husitského fortifikačního umění, která posloužila nejen návštěvníkům muzea, ale zastala úlohu doplňku výuky pro žáky základních škol a posluchače U3V.

Informace

Obě výstavy pochází z dílny zapsaného spolku "Hrady Českého středohoří, z.s.", který představuje sdružení měst a obcí ležících přímo v Českém středohoří. Mezi hlavní náplň činnosti patří výzkum, revitalizace, provozní činnost a propagace hradů, zámků a tvrzí s cílem zintenzivnit turistický ruch v regionu České středohoří. Výstava se kromě části složené z rollupů skládá též z videoprojekce, zachycující virtuální modely hradů v podobě před a po rekonstrukci. Jmenovat lze například hrady Pannu, Košťálov a Oltářík. Další zajímavost přináší vystavený model hradu Skalka u Vlastislavi, který zhotovili žáci roudnické ZŠ Školní pod vedením pedagoga Davida Mikoláše. Model získal 2. místo v kategorii starších žáků ZŠ v kraji Českého středohoří, která proběhla v období podzim až jaro 2015. Naším společným záměrem je též motivace k návštěvě velmi blízkého místa, které je v povědomí zafixované především jako místo s neopakovatelnou atmosférou přírodních útvarů v podobě rozmanitých čedičových uskupení a biotopu, v němž žijí ohrožené a chráněné druhy rostlin a živočichů.

Zříceniny však představují i dávno zapomenutá místa, v nichž se odehrávají nejstarší české pověsti.

Výstava, která bude otevřena v Podřipském muzeu do 24. března 2016, tak může široké veřejnosti poskytnout inspiraci k jarním výletům.

Adresa

Zdroj: www.podripskemuzeum.cz