Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOPODŘIPSKOVERNEŘICKOÚSTECKO   >   Polská delegace si prohlédla Litoměřice i České středohoří

Polská delegace si prohlédla Litoměřice i České středohoří

Delegace z polského okresu Powiat Ostróda, který je od roku 2014 partnerským regionem Ústeckého kraje, navštívila v rámci návštěvy České republiky jednotlivé destinace Brány Čech i veletrh cestovního ruchu Holiday World v Praze.

Informace

Polská delegace strávila v České republice čtyři dny, během kterých navštívila i krásy Ústeckého kraje. Pro delegaci byly zajištěny komentované výlety do Teplic s tématem lázeňství, do Krupky za historií „krušení“ a v neposlední řadě navštívili královské město Litoměřice v Českém středohoří.

V Litoměřicích si prohlédli významné sakrální památky včetně populárního vyhlídkového místa Kalich. Součástí prohlídky města byla i expozice dolu Richard. Na závěr polští hosté ochutnali česká vína z Brány Čech, gastronomii i místní pivo z Biskupského pivovaru.

Okres Ostróda se nachází v turisticky vyhledávané oblasti Západní Mazury. Protějškem destinačních agentur z našeho kraje je polská Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna (ZLOT), který má nově od roku 2017 partnerskou smlouvu s destinací České středohoří.