Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKO   >   Podzimní zamykání Labské stezky 2017

Podzimní zamykání Labské stezky 2017

V Litoměřicích se na Mírovém náměstí v neděli 24. září 2017 uskutečnila akce pro širokou veřejnost Podzimní zamykání Labské stezky. Tato akce symbolicky ukončila turistickou sezónu na této páteřní cyklotrase v Ústeckém kraji. Propagačně-vzdělávací formou byla návštěvníkům prezentována turistická lákadla na Labské stezce, v její blízkosti i v celé destinaci České středohoří.

Informace

Speciální pozornost pak byla věnována možnostem dopravy pro turisty, a to zejména vlakovým a lodním linkám a dále také šetrné formě turistiky. Jedním z hlavních cílů akce bylo motivovat návštěvníky k objevování regionu bez aut.

Pro děti byl připraven velký skákací hrad a simulace cyklostezky, kde se díky naučnému bloku dozvěděly více o pravidlech a bezpečnosti na cyklotrasách a cyklostezkách. Na ukázkové cyklostezce byly jednoduchým způsobem vysvětleny důležité svislé i vodorovné dopravní značky, které jsou nejčastěji využívány na cyklotrasách a cyklostezkách. V rámci akce si mohli všichni návštěvníci vyzkoušet elektrokola, koloběžky i handbike. Kdo přijel na kole, měl možnost bezplatné diagnostiky a seřízení vlastního bicyklu.

Jednou z novinek, kterou Destinační agentura České středohoří cyklistům během této akce nabídla, byla nová trhací mapa Labské stezky ve formátu A3. Tato mapa přehledně popisuje významné turistické cíle u Labské stezky i v destinaci České středohoří a nabízí možnosti využitelnosti hromadné dopravy pro cyklisty i tipy na výlety v okolí stezky. Díky této trhací mapě si mohou všichni turisté naplánovat velkou řadu výletů v destinaci České středohoří, a to jak na kolech, tak také pěšky, lodí, vlakem nebo třeba cyklobusem. Největší zájem projevili návštěvníci tradičně o lodní linku mezi Ústím nad Labem a Litoměřicemi a také o Litoměřickou vinařskou stezky.

→ Tisková zpráva ke stažení (pdf; 1,1 MB)

Akce Podzimní zamykání Labské stezky proběhla v rámci projektu Turistika s výhledem, č. 100246596, financovaného z programu přeshraniční spolupráce Interreg V A / 2014-2020.

sn-cz2020eu