Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOPODŘIPSKOÚSTECKOLIBOCHOVICKOHRADY A VRCHOLY   >   Podzim na Labské stezce ve znamení vína

Podzim na Labské stezce ve znamení vína

Podzim je lákavým obdobím pro všechny milovníky přírody i příležitostné výletníky. Úmorná vedra jsou pryč, pofukuje lehký vítr a okolí se barví do odstínů lahodícím oku. Rozhledy do pestrobarevné krajiny nabízí řada vrcholů Českého středohoří. Jedinečná místa si lze přiblížit třeba díky Podřipskému motoráčku či cyklobusům Dopravy Ústeckého kraje. České středohoří nabízí právě v období babího léta řadu aktivit, ze kterých si vybere každý.

Informace

K podzimnímu období neodmyslitelně patří víno. Na trase Labské stezky a v její blízkosti se tradičně koná několik vinobraní. V Roudnici nad Labem se oslavy vína a burčáku uskuteční 12. září. V předvečer sobotního klání zde svedou souboj regionální kapely, sobotní program je nabitý zábavou na několika hudebních scénách. Vinobraní jako každoročně doplní i další akce ve městě, mezi které patří například výstava historických vozidel Historici v Roudnici, děti zabaví mimo jiné Sváťovo loutkové dividlo. Po proudu řeky Labe a trase Labské stezky se dále koná vinobraní v Litoměřicích. To letošní se uskuteční 18. a 19. září a jde o největší společensko-kulturní akci na severu Čech. Připraven je bohatý kulturní program včetně ohňostroje. Třetím svátkem dobrého vína a burčáku na Labské stezce je Žernosecké vinobraní, jenž proběhne v pátek 25. a v sobotu 26. září. Tato ves tradicí vína protkaná láká na kulturní program plný folkových a dobových představení. Sobota 26. září patří také vinobraní v Třebívlicích. Zdejší prostory zámeckého vinařství a zámecký park dává tradiční akci nezaměnitelnou atmosféru. V rámci kulturního programu zde může návštěvník spatřit například ohnivou show. Zámecké vinařství Třebívlice letos nově nabízí také prohlídky pro veřejnost. Dozvědět se tak můžete o celém procesu zpracování vína až po lahvování.

České středohoří s Labskou stezkou jsou dvojicí nabízející nespočet dobrodružství, na podzim dvojnásobně. Informace o aktuálním dění se dozvíte také na Facebooku a Google+ Destinační agentury České středohoří.

×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice