Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOÚSTECKOVERNEŘICKO   >   Odstartovala nová turistická sezóna na Labské stezce v Ústeckém kraji

Odstartovala nová turistická sezóna na Labské stezce v Ústeckém kraji

V sobotu 13. dubna byla akcí Jarní odemykání Labské stezky zahájena turistická sezóna. Na střeleckém ostrově v Litoměřicích čekala na velké i malé návštěvníky celá řada aktivit. Tato akce byla pak společnou cyklojízdou propojena se slavnostními zahájeními turistické a cykloturistické sezóny v Ústí nad Labem a v Děčíně.

Informace

V Litoměřicích mohli návštěvnicí využít bezplatného servisu kol, vyzkoušet si elektrokola či koloběžky nebo získat nové cykloturistické mapy Labské stezky. Na malé návštěvníky čekal skákací hrad nebo oblíbené malování na obličej. Odpolední částí programu pak děti provázel klaun. Zajímavým zpestření akce byla biketrialová show v podání Jana Sladkého, mistra České republiky v biketrialu. Akce měla také svou naučnou část, kdy si menší i větší mohli vyzkoušet, jak se správně chovat na cyklostezkách a cyklotrasách.

Na své si přišli také ti, co hledali tipy a rady kam na výlet. Díky stánku Destinační agentury České středohoří se mohli turisté dozvědět kdy a kam jezdí turistické lodní linky, turistické vláčky nebo kdy se konají oblíbené vinařské akce.

Akce s cílem zahájit turistickou sezónu se konaly také v Ústí nad Labem a v Děčíně. V Ústí byly připravené soutěže, tým silniční bezpečnosti, BESIP nebo fotokoutek. V Děčíně pak mohli účastníci ochutnat řadu regionálních produktů, zazávodit si v běhu či speciálním závodě obojživelník nebo si užít hudební a kulturní program, který byl připraven po celý den.

SNCZ2020_Ahoj sousedeeu

×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice