Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOPODŘIPSKOÚSTECKO   >   Nový alternativní úsek Labské stezky zavede cyklisty do Lovosic a Malých Žernosek

Nový alternativní úsek Labské stezky zavede cyklisty do Lovosic a Malých Žernosek

Litoměřice/Lovosice – 2A, tak značí Destinační agentura Českého středohoří alternativní úseky Labské stezky, které vedou po levém břehu Labe. Loni tak vznikla cyklotrasa mezi Litoměřicemi a Roudnicí nad Labem, letos nový úsek z Lovosic do Malých Žernosek.

Informace

„Alternativní úseky Labské stezky značíme ze dvou důvodů. Snažíme se představit cyklistům zajímavosti v okolí Labe, kterých je ve středohoří spousty a na které by při pouhém průjezdu Labskou stezkou nenarazili. Dále díky alternativním trasám vytváříme uzavřené cyklistické okruhy vhodné např. pro jednodenní výlety. Ne každý chce jet stejnou cestou tam a zase zpátky,“ vysvětluje budování alternativních úseků Luděk Jirman, ředitel společnosti.

Nově tak mohou cyklisté sjet z Labské stezky v Píšťanech a díky přívozu se dostanou do Lovosic. Zde mohou využít bohatou nabídku občerstvení, vykoupat se v městském koupališti nebo si odpočinout v Lesoparku Osmička, na jednom z nově vybudovaných grilovacích míst. Asfaltová cesta vhodná i pro in-line bruslaře je pak nádhernými panoramaty vinařské oblasti zavede k přívozu v Malých Žernosekách, kterým se vrátí na páteřní Labskou stezku, nebo pokračují po cyklotrase č. 25 do Oparenského údolí.

Budování alternativních úseků není jedinou novinkou na Labské stezce v Ústeckém kraji pro nadcházející sezónu. Díky přeshraničnímu projektu Turistika s výhledem došlo ke kompletní obnově a doplnění turistické informační infrastruktury. Vybudováno bylo 18 nových informačních tabulí a 30 odbočkových tabulek, které lákají na turistické zajímavosti v blízkosti Labské stezky. Hlavní trasa Labské stezky v Ústeckém kraji pak získala před turistickou sezónou nové cykloturistické značení. Na celých 96 km tak, mohou návštěvníci využívat nové metodiky značení, která nejen informuje o vzdálenosti obcí a vedení trasy, ale také poskytuje informace o turistických atraktivitách, restauracích, ubytování či vlakových nádražích. Návštěvníci Labské stezky si tak mohou přesně naplánovat jaký turistický cíl navštíví, kde se občerství nebo kde se ubytují. Pro malé návštěvníky jsou pak na třech místech v kraji vybudovány jednoduché herní prvky.

SNCZ2020_Ahoj sousedeeu

×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice