Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOPODŘIPSKOÚSTECKOLIBOCHOVICKOVERNEŘICKOHRADY A VRCHOLY   >   Narůst turistů v regionu Brány do Čech

Narůst turistů v regionu Brány do Čech

Do Ústeckého kraje, regionu Brány do Čech, se vloni přijelo podívat téměř 489 tisíc turistů. To je o 13,2% více než v roce předchozím.

Informace

Každoroční nárůst turistů putujících na sever Čech se od roku 2010 stále zvyšuje. Více bylo nejen českých návštěvníků, ale i těch zahraničních - zde jsou na prvním místě turisté z Německa.

Nejlépe v celostátním měřítku se umístil Ústecký kraj z hlediska přenocování za poslední čtvrtletí. Nárůst činil 19,1% (téměř 250 tisíc turistů).

Mezi největší atraktivity regionu Brány do Čech patří bezpochyby známá Labská stezka. Letošní sezona se pak nově otevírá s pozvánkou k objevování Zahrady Čech, unikátní krajiny vyhaslých sopek a úrodné půdy.

×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice