Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOPODŘIPSKOÚSTECKOLIBOCHOVICKOVERNEŘICKOHRADY A VRCHOLY   >   Napsali o nás: Nejkrásnější dálkové cyklotrasy Česka lákají k návštěvě i na podzim

Napsali o nás: Nejkrásnější dálkové cyklotrasy Česka lákají k návštěvě i na podzim

První víkend v říjnu ukáže slunce svojí lepší tvář a nejen cykloturisté se mohou v celém Česku těšit na vysluněný víkend s teplotami nad 20° C. Vyrazte proto i vy nejlépe na kole na některou z nejhezčích dálkových cyklotras v česku, ať už na některou ze 4 evropských cyklotras Eurovelo (celková délka sítě u nás je 2.100km) nebo na některou z říčních stezek či jednu z tematických moravských stezek.

Informace

Nejkrásnější české a moravské stezky lákají nejen na zážitek z jízdy, ale i na kulinářské zážitky
Od Aše, Chebu či Děčína po Mikulov, Břeclav či Ostravu lákají cykloturisty jak říční, tak tematické i terénní cyklotrasy a právě na podzim nabízí kromě požitku z jízdy na kole i jedinečné kulinářské zážitky s regionální kuchyní a místními moky.

Sever
Labská stezka patří dlouhodobě k nejpopulárnějším stezkám nejen v Německu (2/3 stezky, tedy 860km, vedou u našich sousedů), ale i v Česku (370km vč. odbočky do Prahy). Díky profilu a vedení trasy podél evropského veletoku patří Labská stezka nejen k nejkrásnějším, ale i nejpohodovějším cyklotrasám v ČR. Jedinečným zážitkem je průjezd Porty Bohemica (Brána do Čech) u Velkých Žernosek spolu s návštěvou vinařských center Mělníka, Roudnice n. L., Litoměřic či Velkých a Malých Žernosek. Po cestě se můžete kochat výhledy na skalní města v českém i saském Švýcarsku či se můžete svézt historickou železnicí (Zubrnice, Kolín Sendražice). Moderní architekturu v kombinaci s historií si užijete v krajských metropolích Ústí n. L., Pardubicích či Hradci Králové. Pro malé výletníky jsou připraveny nově opravené památky - zámky na Kuksu, ve Veltrusích či hřebčín v Kladrubech v kombinaci s výlety parníky po Labi.

Text: Daniel Mourek, Foto: Daniel Mourek, Nadace Partnerství, Lenka Malinová

Adresa

Celý článek na www.ceskonakola.cz