Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOPODŘIPSKOÚSTECKOLIBOCHOVICKOVERNEŘICKO   >   Na výlet Českým středohořím s využitím dopravy pro turisty

Na výlet Českým středohořím s využitím dopravy pro turisty

Turistická sezóna je téměř v plném proudu a počasí je stále více nakloněno venkovním aktivitám. Vydejte se proto na jedinečná místa Českého středohoří. Při plánování cest, ať již s kolem nebo pěšky, využijte širokých možností dopravy pro turisty po silnici i po vodě či kolejích.

Informace

Z Roudnice nad Labem a Litoměřic vyjíždí vždy o víkendu oblíbený Cyklobus i pro pěší do Českého středohoří a Podřipska, aktuálně až do 4. září směr Bílý Újezd, Kletečná a Lovečkovice, Mukařov. Přepravu kol pak zajistí také cyklobusy Dopravy Ústeckého kraje, které vás v rámci Integrovaného systému dopravy dovezou téměř kamkoli.

Vodní cestou se vydává mezi Ústím nad Labem a Litoměřicemi o víkendech a svátcích turistická lodní linka L901. Od 22.6.2016 nově také linka L41, a to každou středu a čtvrtek (mimo 6.7.2016). Na vlnách řeky Labe se můžete svést i díky lodi Marie. Ta pluje mezi vaňovským přístavem a Píšťanským jezerem až do 17.9.2016 vždy v sobotu, během letních prázdnin také v neděli.

Úchvatnou krajinou plnou dechberoucí přírody se s patřičnou dávkou nostalgie můžete vydat historickými motoráčky. Po zrušené železniční trati se na Podřipsku v turistické sezóně prohání Podřipský motoráček (T5). Vlakem se s výhledem na vrcholky kopců, z nichž shlíží starobylé husitské hrady, nabízí jízdy Středohorského motoráčku (T4), známého též jako Švestková dráha. Koleje mezi Velkým Březnem a Zubrnicemi, trať z roku 1890, je domovem Zubrnického motoráčku (T3).

V Českém středohoří se mohou stát zkratkou při cestách po Labské stezce i přívozy: Nučničky/Nučnice, Lovosice/Píšťany, Malé Žernoseky/Velké Žernoseky, Církvice/Dolní Zálezly, Svádov/Neštěmice, Velké Březno/Povrly. Využitím služeb převozníka lze ušetřit i několik hodin cesty.

Netradčním zážitkem v okolí Roudnice nad Labem patří bezpochyby poznávání Podřipska na koloběžkách. Cesta od úpatí památné hory Říp na několika trasách vstříc zajímavým místům utíká skoro sama.

Na výletě do krajského města Ústí nad Labem okuste nejdelší lanovku bez podpěr v České republice. K výletnímu zámečku Větruše, odkud je nezaměnitelný výhled, stoupá lanovka z protějšího obchodního centra v 15minutovém intervalu.

Cyklistům v Děčíně slouží cyklobus, který pravidelně jezdí na Děčínský sněžník a na Maxičky. Dopravu s koly na Labské a Vltavské stezce v úseku Praha - Drážďany zkracuje Cyklobus.eu.

Další informace o Dopravě pro turisty naleznete v samostatné sekci.