Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOPODŘIPSKOÚSTECKOLIBOCHOVICKOVERNEŘICKO   >   Labská stezka získala ocenění „Nejlepší turistický produkt“

Labská stezka získala ocenění „Nejlepší turistický produkt“

Labská stezka získala ocenění „Nejlepší turistický produkt“ roku 2016 v rámci Velké ceny cestovního ruchu

Informace

Brno (23. ledna 2017) – Prestižní ocenění Velká cena cestovního ruchu získala v kategorii „Nejlepší turistický produkt“ Labská stezka. Z desítek kandidátů jí bylo uděleno třetí místo. Ocenění patří síti partnerů z řad krajů, měst a destinačních organizací u nás i v Německu a potvrzuje zvyšující se zájem o dálkovou cykloturistiku ve střední Evropě. Vyhlášení se konalo v rámci veletrhu GO/Regiontour 2017 na brněnském výstavišti. Cenu převzal za koordinující Nadaci Partnerství Juraj Flamik, odborník v oblasti cykloturistiky a vinařské turistiky.

Labská stezka je fenomenální evropskou dálkovou cyklotrasou, která vede od pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři u německého Cuxhavenu v délce téměř 1.300 km. Patří bezesporu k nejkrásnějším a nejoblíbenějším říčním stezkám v Evropě. Stezka prochází různými regiony a spojuje ČR a Německo. Díky dlouholeté spolupráci na marketingu této stezky se daří úspěšně propagovat Labskou stezku jak v ČR, tak i v Německu a na dalších trzích cykloturistiky.

Za ČR Labskou stezku koordinuje a oficiální marketing zastřešuje Nadace Partnerství prostřednictvím servisní společnosti Partnerství, o.p.s. Je tak rovnocenným partnerem 3 koordinačním centrům stezky v Německu (sever, střed a jih), se kterými spolupracujeme na rozvoji tohoto cykloturistického produktu. V Německu patří k dlouhodobě nejoblíbenějším dálkovým trasám a její obliba roste i u nás. Výsledky z loňského automatického sčítání pohybu na stezce ukazují, že např. kolem Kuksu v Královehradeckém kraji využilo během prvních 10 měsíců v roce stezku až 220 tisíc lidí.

Jedinečnost projektu však tkví nejen v mezinárodní spolupráci. „Cena patří také našim místním partnerům, kteří se dlouhodobě podílí na šíření společného projektu. Ať už jsou to Ústecký, Středočeský, Pardubický a Královehradecký kraj nebo města Děčín, Ústí nad Labem, Mělník, Praha, Pardubice, Hradec králové, Dvůr Králové n. L. a Vrchlabí, destinační agentury a také cca 170 ubytovacích a stravovacích služeb s certifikací Cyklisté vítáni na Labské stezce,“ oceňuje Daniel Mourek, koordinátor Labské stezky v České republice.

Společné úsilí je každoročně podpořeno vydáváním Oficiálního cykloprůvodce LABSKÁ STEZKA (ELBERADWEG Handbuch) v německé a české mutaci, který je zdarma k vyzvednutí v informačních centrech podél trasy nebo k objednání přes web Nadace Partnerství. Nová společná webová prezentace, prozatím v německé mutaci, se právě v těchto dnech testuje na www.elberadweg.de. Do začátku cyklosezóny 2017 bude dokončena i česká jazyková verze se známou doménou www.labska-stezka.cz. Nový web odpovídá nejnovějším technologickým trendům a je uživatelsky přívětivý k poptávce cykloturistů především z řad pohodových cyklistů či rodin s dětmi.

Soutěž Velká cena cestovního ruchu zviditelňuje výjimečné počiny a atraktivní novinky v oblasti cestovního ruchu. Tuto soutěž organizuje společnost C.O.T. media, jež je vydavatelem odborného časopisu o cestovním ruchu, ve spolupráci s Veletrhy Brno, od roku 2009 je vyhlášení výsledků soutěže součástí doprovodného programu veletrhů GO a REGIONTOUR v Brně. Ocenění se předává v kategoriích Nejlepší jednotná kampaň, Nejlepší turistický portál, Nejlepší turistický produkt, Nejlepší cestovní kancelář, Nejlepší lázeňský a wellness balíček a Nejlepší golfový balíček.

Adresa

Zdroj: www.greenways.cz

×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice