Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   PODŘIPSKO   >   Labská stezka pod Řípem

Labská stezka pod Řípem

Labská stezka (cyklotrasa č. 2, EuroVelo 7) je cyklistickou tepnou, která prochází Roudnicí nad Labem. Pro lepší směrování turistů do centra města, za jeho památkami a službami cestovního ruchu, instalovala Destinační agentura České středohoří, jakožto marketingový správce Labské stezky v Ústeckém kraji ve spolupráci s Městem Roudnice nad Labem a jeho organizací Říp, o.p.s., nové informační tabule na křížení trasy Labské stezky a cyklotrasy 3102 přímo pod roudnickým mostem.

Informace

Informační tabule přehledně představují hlavní lákadla podřipské metropole a nezapomínají také na "Výlet na Říp" - tedy výlet do okolí města. Zároveň láká na dříve realizovanou Polabskou stezku za vínem a poznáním a okruh Roudnické památky. Tabule je doplněna plochou pro aktualizace informací o službách a akcích.

Vzhledem k dopravně složitému řešení vedení trasy v této části města bylo doplněno značení cyklotrasy přímo pod mostem o vodorovné značení na vozovce, které cykloturisty jasně směřuje do centra města Roudnice nad Labem, Mělníka nebo Terezína. Zároveň bylo doplněno značení na trase vedoucí přes most směr Litoměřice.

Obdobné informační tabule jsou realizovány průběžně na celém 96 km dlouhém úseku Labské stezky v Ústeckém kraji - tedy kraji Brány do Čech a zároveň je chystán projekt obdobného doznačení problematických míst a tematických odboček na celé trase. Na konci loňského roku začalo cyklistům sloužit také 8 nových odpočívek mezi Velkými Žernoseky a statní hranicí. Letos se počítá s doplněním sociálního zázemí rovnoměrně po celé trase, revitalizací starších odpočívek a info tabulí a také další úpravou nevyhovujících úseků mezi Roudnicí nad Labem a Litoměřicemi.

V celém regionu Brány do Čech lze využít služeb cyklobusů, přepravy kol ve vlaku i na turistických linkách motoráčků a na lodní lince v údolí Porta Bohemica. Veškeré informace naleznete zde a pro okolí Roudnice nad Labem a hory Říp na www.vyletnarip.cz.

Adresa

Destinační agentura České středohoří, o.p.s.
Komenského 748/4
412 01 Litoměřice
E-mail: info@ceskestredohori.info
Telefon: +420 412 871 140, +420 412 871 141, +420 601 595 009