Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOVERNEŘICKO   >   Proběhlo Jarní odemykání Labské stezky a Zahájení turistické sezóny 2018 v Děčíně

Proběhlo Jarní odemykání Labské stezky a Zahájení turistické sezóny 2018 v Děčíně

Společná cyklojízda z Nebočad až na Smetanovo nábřeží do Děčína odstartovala slavnostní zahájení turistické sezóny z názvem: „Jarní odemykání Labské stezky“. Tato akce se konala v sobotu 24. března a díky dobrému počasí a bohatému programu přilákala tisíce návštěvníků.

Informace

Důvodů proč slavnostně odemknout Labskou stezku v Děčíně bylo mnoho. Pestrý kulturní program s řadou hudebních vystoupení, možnost vyzkoušet si elektrokola a koloběžky, nebo se seznámit s novinkami nejen na Labské stezce, ale v celém Českém středohoří to vše byly důvody proč navštívit tuto akci. Děti pak ocenily velké množství dětských nafukovacích atrakcí. Díky účasti BESIPu si všichni mohli vyzkoušet znalosti silničního provozu nebo speciální alkoholové brýle, které simulují vliv alkoholu na lidské tělo.

„Labská stezka je zejména na území sousedního Německa velkým fenoménem. U nás její popularita neustále roste a v Ústeckém kraji ji na měřených místech navštíví až 150 tisíc turistů za rok. Destinační agentura České středohoří doplnila před sezónou 2018 turistickou informační infrastrukturu, a tak doufáme, že se úroveň Labské stezky v našem kraji ještě zvýší“, uvedl ředitel Destinační agentury České středohoří Luděk Jirman. Právě Destinační agentura Českého středohoří ve spolupráci se statutárním městem Děčín akci organizovala.

Více informací k Labské stezce a atraktivitám v jejím okolí najde v sekci Labská stezka .

Akce Jarní odemykání Labské stezky proběhne v rámci projektu Turistika s výhledem, č. 100246596, financovaného z programu přeshraniční spolupráce Interreg V A / 2014-2020.

SNCZ2020_Ahoj sousedeeu