Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOPODŘIPSKOÚSTECKO   >   Informační a dopravní centrum Podřipska zvítězilo v anketě popularity

Informační a dopravní centrum Podřipska zvítězilo v anketě popularity

Významný úspěch zaznamenalo Informační a dopravní centrum Podřipska v Roudnici nad Labem. Stalo se absolutním vítězem v anketě „Informační centrum roku 2018“.

Informace

Ankety, jejímž vyhlašovatelem je Asociace turistických informačních center ČR a provozovatelem vydavatelství KAM po Česku, se mohli hlasující zúčastnit na www.kampocesku.cz od 21. 6. do 31. 8. 2018. Celkem 435 certifikovaným turistickým informačním centrům ve 14 krajích České republiky bylo možné udělit hlasy. Kompletní výsledky ankety jsou dostupné na www.aticcr.cz. Dne 8. 11. 2018 se bude konat slavnostní vyhlášení výsledků ankety. Stane se tak v rámci galavečera při Členském fóru A.T.I.C. ČR v galerii GASK v Kutné Hoře. Vítězná informační centra z každého kraje se mohou těšit na ocenění. Informační a dopravní centrum Podřipska bude oceněno hned dvakrát – za prvenství celorepublikové jako absolutní vítěz ankety a za prvenství v Ústeckém kraji se ziskem 972 hlasů, což představuje 73,52 % hlasů v našem kraji.

Oblíbenost nového roudnického infocentra dokládají i počty návštěvníků. Od 1. 5. do 31. 8. 2018 do těchto moderních prostor zavítalo celkem 22499 návštěvníků, z toho 1398 zahraničních turistů. Věřme, že i další ročník ankety bude pro Roudnici nad Labem úspěšný jako ten letošní!

Informační a dopravní centrum Podřipska se nachází na adrese Arnoštova 88, přímo u mostu ve spodní části Karlova náměstí v Roudnici nad Labem. Strategicky výhodná poloha nabízí možnost širokého spektra služeb nejen pro turisty, kteří jej díky umístění dobře naleznou, ale i pro obyvatele Podřipska. Velmi příjemnou novinku představuje prostor v přední části infocentra, který je určen především pro účely autobusového nádraží a čekárny. Informační centrum slouží také jako pokladna a výchozí místo pro návštěvu roudnických památek – prohlídkového okruhu hrad a zámek či věže Hláska. Kromě veškerých turistických informací poskytnutých personálem infocentra a tištěných materiálů (informační materiály o Podřipsku, o destinaci České středohoří a o dalších oblastech zahrnutých do regionu Brány do Čech - Ústecký kraj) je klientům umožněn přístup k internetovým službám prostřednictvím turistického informačního portálu www.vyletnarip.cz a velkoplošné dotykové obrazovky. K vidění je i stálá projekce krátkých videí s regionální tématikou a zajímavostmi našeho kraje včetně pozvánek na vybrané akce. V prodejním sortimentu nechybí upomínkové předměty, mapy, turistické vizitky a známky, knihy a další drobné suvenýry. Provozovna infocentra nabízí samozřejmě i předprodej vstupenek a reprografické služby. Zakoupit lze i teplé nápoje a drobné občerstvení. Poskytovány jsou i služby Dopravy Ústeckého kraje - ČSAD Slaný (prodej jízdenek, informace o odjezdech a příjezdech autobusových spojů). Další předností je možnost zakoupení výhodných jízdenek Labe-Elbe a dalších síťových jízdenek. Informační a dopravní centrum Podřipska je veřejným prostorem vhodným i pro setkávání, prezentace a semináře. Prostory je možné pronajmout vždy po zavírací době.

V nadcházejícím období se bude v zázemí infocentra znovu budovat. Podařilo se získat dotaci z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech Ministerstva pro místní rozvoj ČR na realizaci investiční akce „Zázemí pro turisty a cykloturisty s přímým napojením na mezinárodní cyklotrasu Labská stezka a horu Říp“. Konkrétně to znamená možnost realizovat další etapu rekonstrukce prostor. Bude rozšířeno zázemí pro turisty a cykloturisty, jehož součástí budou nově toalety, sprchy, úschovna zavazadel a proběhne celková úprava atria. Rekonstrukční práce proběhnou za běžného provozu infocentra do konce letošního roku.

Informační a dopravní centrum Podřipska, Roudnice nad Labem, 7. 9. 2018
kontakt pro média: Ivana Racková, rackova@ripops.cz, 412 871 147

Adresa

Informační a dopravní centrum Podřipska
Arnoštova 88
413 01 Roudnice n. L.
www.vyletnarip.cz
infocentrum@vyletnarip.cz
Telefon: +420 412 871 501-2
Facebook

×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice