Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKO   >   Evropská síť dálkových cyklotras EuroVelo

Evropská síť dálkových cyklotras EuroVelo

Evropská síť dálkových cyklotras EuroVelo oslaví již 20 let od svého založení během výročního zasedání Evropské cyklistické federace v Bruselu v roce 1995. Propagace cyklotrasy EuroVelo 7 – Sluneční trasy je hlavním tématem letošní mezinárodní cyklojízdy s názvem Týden na kole, kterou ve spolupráci s Ústeckým a Jihočeským krajem a starosty stejně jako se saskými a rakouskými partnery organizuje již po dvanácté Nadace Partnerství.

Informace

Od pondělí 18. května se na 30 českých, německých a rakouských cykloturistů vydá na téměř 600 km dlouhou trasu od radnice saské metropole Drážďan, přes Děčín, Ústí n/L., Litoměřice, Mělník do Prahy a dále přes České Budějovice a Český Krumlov až do hornorakouské metropole Lince, kde 24. května cyklojízda slavnostně ukončí na břehu Dunaje.

K jízdě se přidají i partneři Labské stezky a Vltavké cyklistické cesty z Ústeckého a Jihočeského kraje, zástupci měst Děčína, Ústí n.L.,Prahy a Českých Budějovic a další. V Praze přivítá mezinárodní peloton zástupce Úřadu vlády ČR a k peloonu se v Praze připojí i unikátní solární tandem, který vyrazí na několikaměsíční závod s obdobnými vozítky do Turecka a zpět. S účastníky se můžete setkat např. v Děčíně, Ustí n.L., Litoměřicích, Mělníku, Praze /před BajkAzylem na Náplavce, středa 20.5. 13-14hod/ a Českých Budějovicích

Adresa

Daniel Mourek, viceprezident Evropské cyklistické federace a člen EuroVelo councilu, manažer mezinárodních projektů Nadace Partnerství, e-mail: daniel.mourek@nap.cz,

tel. 736 747 361

Zdeňka Prokopová, PR a komunikace, e-mail: zdenka.prokopova@nap.cz, tel: 515 903 121, 777 688 334

×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice