Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOPODŘIPSKOHRADY A VRCHOLY   >   Cestovatelský deník: S praotcem Českým středohořím

Cestovatelský deník: S praotcem Českým středohořím

Ústecký kraj vás seznámí s rodinou Svozilových. Proč právě tahle a ne jiná rodina? Ze všech těch, kdo se každý rok vydají na dovolenou do kraje Brány do Čech? Proč by vás právě jejich cestovní deníky měly zajímat? Je to jednoduché. Svozilovi totiž neexistují.

Informace

Fiktivní rodina putuje po atraktivních místech kraje a píše si cestovní deník. Nejen o místech, jež navštívila, ale i o tom, co prožívají. Čtenář tak sleduje radosti i strasti rodiny a jaksi mimochodem se dozvídá i o úžasných a navštíveníhodných místech. Kresby a rodinné fotky navíc doplňují komiksové bubliny, případně rovnou „mluví“ za pomoci QRkódů. Stačí chytrý telefon s aplikací, který přehraje dialog, související s daným snímkem. Dobrýnápad, že

Autoři knihy dokonce vybrali vhodné představitele jednotlivých členů rodiny, vozili je po kraji a kreslíř Petr Herold pak podle fotografií rodinu pečlivě překreslil do krajiny. První cestovní deník, nazvaný Okolo Českého Švýcarska, zaznamenával zážitky z Děčínska, Benešovska, Krásnolipska a Šluknovska. Měl solidní úspěch, čtenáři se podle deníku často i sami vydávali na cesty. Tak mohli Svozilovi procestovat úžasnou pahorkatinu, která nemá ve světě obdoby a deník S praotcem Českým středohořím je na světě, v němž rodinku doplnila malá Natálka a také dědeček Josef Čech, symbolizující Praotce Čecha, putujícího na Říp a po jeho širokém okolí. Tak se s rodinou dostanete do Ústí nad Labem a jeho nádherného okolí, do ZOO i skanzenu v Zubrnicích, budete se plavit Portou Bohemicou po Labi, šplhat na Říp, Milešovku i Radobýl, objevovat hrady, zámky, alchymistické dílny, užívat si ve vinařství a mnohé další. Tak ať se vám příhody Svozilových líbí!

Cestovatelský deník ke stažení.

Adresa

Krajský úřad Ústeckého kraje
Velká Hradební 3118/48,
400 02 Ústí nad Labem
Tel: +420 475 657 111
urad@kr-ustecky.cz
www.kr-ustecky.cz