Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKO   >   Barokní Litoměřice zvou na letní Okruh církevní památky

Barokní Litoměřice zvou na letní Okruh církevní památky

V letní sezóně 2018 (od 26. 6. do 16. 9.) mají návštěvníci královského města Litoměřice opět jedinečnou možnost navštívit vybrané kostely a vyhlídky památky. Okruh církevní památky nabídne až osm litoměřických památek s možností odměny v podobě piva nebo kávy.

Informace

NOVINKOU letošní sezóny je ROZŠÍŘENÍ OKRUHU NA OSM PAMÁTEK. Nově je zařazena věž u katedrály sv. Štěpána a Severočeská galerie výtvarného umění se stálou barokní expozicí.

Okruh je i v letošním roce VHODNÝ PRO DĚTI. Ty si okruh mohou projít zábavnou formou s pracovními listy vytvořenými přímo pro ně.

Celý okruh zahrnuje osm zastávek: katedrálu sv. Štěpána, věž u katedrály, kostel Zvěstování Panny Marie, kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba, oblíbenou vyhlídku Kalich na Mírovém náměstí, blízké Diecézní muzeum a sousední Severočeskou galerii výtvarného umění . Na jednotlivých zastaveních vás dle zájmu provedou odborní průvodci – studenti historie a umění Filosofické fakulty Univerzity Karlovy. Dozvíte se tak řadu zajímavých informací o Litoměřicích a historii jednotlivých památek.

VSTUPENKY A ODMĚNA

Výchozími body okruhu jsou Informační centrum v domě s vyhlídkou Kalich, nedaleký Kostel Všech svatých nebo katedrála sv. Štěpána. Zde si lze zakoupit vstupenku pro celý okruh. Na těchto místech jsou také k dispozici průvodci, kteří dle aktuální poptávky návštěvníků zajišťují odborný výklad v jednotlivých zastávkách.

Po absolvování alespoň poloviny okruhu a získání 3 razítek je možné čerpat zaslouženou odměnu v podobě nápoje ZDARMA (pivo či limo) v Biskupském pivovaru u sv. Štěpána v Komenského ulici, nebo si zvolit kávu vlastního výběru v hodnotě 50 Kč ve Fér Kafe v parku Václava Havla.

→ Leták Okruh církevní památky

→ Hravý průvodce Litoměřicemi