Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >     >   40 let Zahrady Čech

40 let Zahrady Čech

Neuvěřitelných 220 tisíc návštěvníků běh první výstavy v roce 1972 a nepřekonatelná denní návštěva 45 tisíc lidí během jednoho dne, to je jen zlomek ze statistiky uplynulých 39 národních veletrhů Zahrada Čech, které by dnes braly i výstaviště v Brně nebo Českých Budějovicích.

Informace

K areálu na Českolipské a jeho akcím neodmyslitelně patří jména osobností jako je Bohumil Jiskra, Alena Morkusová, Jitka Matoušková či Jiří Chládek, kteří měli zásluhu na jeho rozvoji a udržení zdejší tradice výstavnictví.

Letos se při 40. výročí Zahrady Čech 9. až 17. září bude z větší části hlavně vzpomínat. „Poslední ročníky byly už z větší části na komerční bázi, letos posílíme část výstavní a propagační. Hlavním pavilonem nebude áčko, ale největší pavilon H, kde expozice bude za významné podpory Ústeckého kraje věnována právě historii a současnosti regionu v odvětví zemědělství, sadařství a zpracovatelského průmyslu. Věřím, že se podaří zastoupit i původně prezentované obory kraje vinařství a chmelařství. Prezentaci posílí i soutěžní okrasné zahrady, jejichž tvorbu přesuneme do srdce výstaviště," uvedl na úterní tiskové besedě Petr Skřivánek, jednatel společnosti Zahrada Čech.

Novináři se mohli seznámit s logem 40. ročníku Zahrady, které vychází z log předchozích ročníků 1973 či 1980. „V současné době intenzivně pracujeme na přípravě programu a tvorbě expozice o historii výstavy. Navázali jsme kontakty s pamětníky a především s posledním zřizovatelem, společností Výstavy spol. s r. o., ale budeme rádi, když nám návštěvníci zapůjčí fotografie, plakáty a další předměty, které se k Zahradě Čech vážou. Všichni, kdo nám takto pomůžou obdrží mimo jiného na letošní výstavu čestnou vstupenku zdarma," doplnila Michaela Mokrá, vedoucí obchodu společnosti Zahrada Čech.

Pořadatelé chtějí maximum péče věnovat zářijové akci, ale nezapomínají na přípravu Tržnice 2016, která ve spojení s výstavou Bydlení proběhne ve dnech 6. až 10. dubna. Své schopnosti si otestují už 2. dubna při sobotních Farmářských trzích Kostelním náměstí.

Zdroj: Litoměřický deník

×

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme byli od 16.3.2020 do odvolání nuceni omezit provoz a aktivity Destinační agentury České středohoří, o.p.s..

Aktualizované informace dále hledejte na našich FB profilech:

FB České středohoří: https://www.facebook.com/stredohori.cz/
FB Labská stezka: https://www.facebook.com/labskastezkaUK/
FB Hora Milešovka: https://www.facebook.com/milesovka.cz/

Další kontakty najdete na webu http://ops.stredohori.cz/

Děkujeme za pochopení,

Luděk Jirman, Destinační agentura České středohoří, o.p.s., Litoměřice