Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOPODŘIPSKOLIBOCHOVICKOHRADY A VRCHOLY   >   Za orchidejemi Českého středohoří

Za orchidejemi Českého středohoří

Výstava seznamuje s krásou a výskytem orchidejí na území Českého středohoří.
DatumKdy: 17.1.2019 - 24.3.2019 MístoKde: Litoměřice

Informace

Zájemci si mohou v pokladně muzea zakoupit nově vydanou knihu Orchideje Českého středohoří autorů K. Nepraše, R. Kroufka a V. Vlačihy. Při příležitosti výstavy bylo vydáno také pexeso pro děti, které je rovněž k zakoupení na pokladně muzea.

Doprovodný program:

29. 1. 2019, 17.00 - Orchideje Českého středohoří

Přednáška bude věnována orchidejím rostoucím na území Českého středohoří. Zmíněny budou také nejvýznamnější lokality výskytu vstavačovitých. Přednášející Vlastislav Vlačiha je jedním z autorů výstavy i nově vydané publikace Orchideje Českého středohoří. Vstupné 35 Kč

22. 2. 2019, 15.00 - Za orchidejemi do muzea

Komponovaný program pro děti i dospělé. Pro dospělé návštěvníky (zváni jsou všichni zájemci, nejen dospělý doprovod dětí) bude připravena přednáška spojená s projekcí a komentovanou prohlídkou výstavy Za orchidejemi Českého středohoří. Přednášejícím bude botanik Karel Nepraš, jeden z autorů výstavy a rovněž nově vydané publikace. Současně bude probíhat program pro dětské návštěvníky (doporučený věk dětí je 5–11 let), při kterém se rovněž seznámíme s výstavou orchidejí, budeme hledat odpovědi na otázky a vyrobíme si malý atlas orchidejí Českého středohoří. Vstupné 35 Kč

23. 3. 2019 - Botanická exkurze do přírodní rezervace Loužek

Procházka po trase Doksany – Brozany nad Ohří se zachovalým fragmentem lužního lesa s pestrým jarním aspektem s bledulemi, ladoňkami a dalšími jarními druhy rostlin. Exkurzi povede botanik Karel Nepraš.

17. 5. 2019 - Botanická exkurze na Bílé stráně u Pokratic

Odpolední procházka na jednu z nejvýznamnějších orchideových lokalit Českého středohoří v době květu vstavače nachového, střevíčníku pantoflíčku, tořiče hmyzonosného, okrotice bílé a dalších cenných a krásných druhů rostlin nejen z čeledi vstavačovitých. Trasa povede z Bílých strání u Pokratic přes Mostku do Litoměřic. Odbornými průvodci budou botanici Roman Kroufek a Karel Nepraš.

8. 6. 2019 - Botanická exkurze na Oltářík u Děkovky

Celodenní exkurze na botanicky zajímavé lokality při jižním okraji Českého středohoří. V lesích se zde vyskytují z orchidejí například všechny tři středohorské typy vemeníků, okrotice bílá, hlístník hnízdák, na skalách Oltáříku lomikámen trsnatý a na Plešivci zárazy. Je na co se těšit! Exkurzi po trase Chrášťany – Oltářík – Děkovka – Plešivec – Podsedice povedou botanici Roman Kroufek a Karel Nepraš. Akce proběhne ve spolupráci se spolkem Středohoří sobě.

Adresa

Oblastní muzeum v Litoměřicích
Dlouhá 173 412 01 Litoměřice
Tel.:+420 416 732 805, +420 776 338 515
info@muzeumlitomerice.cz
www.muzeumlitomerice.cz

MAPA - Za orchidejemi Českého středohoří