Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOÚSTECKOLIBOCHOVICKO   >   Otevřené sklepy Českého středohoří

Otevřené sklepy Českého středohoří

Třetí ročník vinařské akce, kdy se otevřou veřejnosti vinařské sklepy z Velkých Žernosek, Žalhostic, Třebívlic a Lovosic. Zažijete ryze domácí atmosféru přímo u vinařů.
DatumKdy: 31.8.2019 ČasČas: 10:00 - 18:00 MístoKde: Velké Žernoseky, Žalhostice, Třebívlice, Lovosice

Informace

Vína ochutnáte přímo ve vinařském sklepě, a to jak z malého vinařství tradičního směru, tak většího velmi moderně zařízeného. Připravena budou moderní vína i vína nefiltrovaná připravována tradiční technologií a typické odrůdy pro naší oblast.

Start:

Hlavní pokladna a ústředí akce je na návsi ve Velkých Žernosekách a vinaři se na vás těší mezi 9. – 20. hodinou. V uvedený čas můžete startovat nejen z Velkých Žernosek. Dalšími startovními body budou: vlaková zastávka Lovosice město, vinařství Pod Radobýlem, Vinařství sv. Tomáše nebo v Třebívlicích Vinařství Johann W. Startovné obsahuje skleničku, několik žetonů, nosičku, mapu, vodu, jízdenky na vínobusy mezi vinařstvími a přívoz.

Degustace u vinařů je za žetonky, které budou k dostání na všech pokladnách.

Chystaná vinařství:

Žernosecké vinařství, Vinařství sv. Tomáše, Vinařství Porta Bohemica, Žernosecké vinařství s.r.o., Johann W – zámecké vinařství Třebívlice, Víno Hrabkovský, Rodinné vinařství Mikulenkovi, Vinum Celebratum . nanovinařství Charlie, vinařství Antonín Hrabkovský mladší.

Doprava:

K cestě na akci doporučujeme využít vlak. Cesta mezi vinaři přímo navazuje na několik železničních tratí.

- koridor Praha - Děčín - vystupte na zastávce Lovosice - město, zde bude pokladna, informace a zastávka vínobusu, případně na zastávce Malé Žernoseky a odtud přes vinice do Vinařství sv. Tomáše, případně na přívoz

- železniční trať Litoměřice - Děčín - vystupte v zastávce Velké Žernoseky, odtud je to pár kroků do Vinařství pod Radobýlem, odkud vás po ochutnávce vezme vínobus do Velkých Žernosek. Možné je využít také trať Česká Lípa - Lovosice - vystupte na zastávce Žalhostice, odtud opět do Vinařství pod Radobýlem.

Speciální autobusová doprava pro účastníky akce bude fungovat kyvadlově pomocí vínobusů:

První vínobus na trase Velké Žernoseky náves - Velké Žernoseky- Žalhostice Vinařství pod Radobýlem. Tento spoj bude jezdit v patnáctiminutových intervalech.

Druhý vínobus na trase Malé Žernoseky náves - Lovosice železniční zastávka Lovosice město - Třebívlice vinařství. Jízdní řád tohoto busu je po 30 minutových intervalech.

Občerstvení:

Naprostá většina vinařů chystá pro své milé návštěvníky pochoutky. Hlavní občerstvovací stanicí je Třebívlické vinařství Johann W, které bude tradičně nabízet rozmanité dobroty od drobných pochutin po několikachodové menu. Další možnost občerstvení bude na návsi ve Velkých Žernosekách a v kiosku u přívozu.

Veškeré informace získáte na tel.: 777185788

MAPA - Otevřené sklepy Českého středohoří