Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKOPODŘIPSKOHRADY A VRCHOLY   >   Bitva Budyně

Bitva Budyně

Jak praví klasik: „Nervus belli pecunia infinita“, tedy peníze (a hodně peněz!) jsou nervem války. Jinými slovy, bez peněz se válčit nedá. Tuto pravdu objeví velice brzy každý velitel bez ohledu na to, jak velkému houfci či armádě velí.
DatumKdy: 10.08.2019 ČasČas: 10:00 MístoKde: Budyně nad Ohří

Informace

Zjistil to i švýcarský hejtman Thomas Lang. Udržovat vojsko jen z kořisti není jednoduchá věc a po té loňské nepovedené taškařici s burgundským kapitánem Philippem de Gris a jeho záškodníky zbylo v plukovní kase jen posledních pár měďáků. To si žádá ráznou akci!

Stejný problém ale řeší i Burgunďané. Válčit se Švýcary je drahá záležitost, vévoda platí nepravidelně, a když už, tak málo. Peněz se nedostává a žoldáci v burgundských službách mají stále nataženou ruku!

A kdo zlaťáky má, ten se o ně v takové situaci bojí a snaží se je před vojáky obou stran uchránit. To je případ jednoho kláštera v bouřlivém burgundském pohraničí, jehož opat si láme hlavu, jak uchránit chrámový poklad v této těžké válečné době.

Další díl kroniky praporce Rattenschwnaz může začít…

Návštěvníci se mohou těšit nejen na bitvu, která se koná dvakrát během jednoho dne (od 13 a od 16 hodin), ale také na doprovodný program v podobě středověké hudby, tanců, ukázky některých řemesel či ukázky výcviku švýcarské pěchoty pozdního středověku. Pro dětské návštěvníky je připravena dětská stezka a v průběhu celého dne je rovněž k dispozici tržiště s rozličným zbožím. Akce je pro návštěvníky otevřena od 10 do 18 hodiny.

Akci pořádá spolek Rattenschwanz, z.s. s podporou města Budyně nad Ohří a Nadace Historické a kulturní dědictví regionu města Budyně nad Ohří.

Adresa

Vodní hrad a Jandovo městské muzeum Budyně nad Ohří
Mírové nám. 1, 411 18 Budyně nad Ohří
Tel.:+420 603 485 388
infomeu@budyne.cz
www.budyne.cz

MAPA - Bitva Budyně