Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   LITOMĚŘICKO   >   Okruh církevní památky v Litoměřicích

Okruh církevní památky v Litoměřicích

V letní sezóně 2017 (od 27. 6. do 17. 9.) mají návštěvníci královského města Litoměřice opět jedinečnou možnost navštívit vybrané církevní památky. V rámci turistického produktu „Okruh církevní památky“ se mohou návštěvníci seznámit s bohatou historií sakrálních památek a navíc získat odměnu v podobě piva / lima nebo kávy.

Informace

NOVINKOU letošní sezóny je upravení okruhu i PRO DĚTI. Ty si okruh mohou projít zábavnou formou s pracovními listy vytvořenými přímo pro ně.

Celý okruh zahrnuje šest zastávek: katedrálu sv. Štěpána, kostel Zvěstování Panny Marie, kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba, oblíbenou vyhlídku Kalich na Mírovém náměstí a blízké Diecézní muzeum. Na každém zastavení vás provedou odborní průvodci – studenti historie a umění Filosofické fakulty Univerzity Karlovy. Dozvíte se tak řadu zajímavých informací o Litoměřicích a historii jednotlivých památek.

VSTUPENKY A ODMĚNA

Výchozími body okruhu jsou Informační centrum v domě s vyhlídkou Kalich, nedaleký kostel Všech svatých nebo katedrála sv. Štěpána. Zde si lze zakoupit základní vstupenku na celý okruh v hodnotě 120,- Kč (voucher), do kterého budou návštěvnici sbírat razítka. Na těchto místech jsou také k dispozici průvodci, kteří dle aktuální poptávky návštěvníků zajišťují odborný výklad v jednotlivých zastávkách.

Po absolvování alespoň poloviny okruhu a získání 3 razítek je možné čerpat zaslouženou odměnu v podobě nápoje ZDARMA (pivo či limo) k hlavnímu jídlu v Biskupském pivovaru u sv. Štěpána v Komenského ulici, nebo si zvolit kávu v hodnotě 50 Kč ve Fér Kafe v parku Václava Havla.

Prohlídky jsou vhodné pro turisty, cykloturisty, kteří projíždějí po Labské cyklostezce, rodiny, tábory a školy.

→ Leták Okruh církevní památky

→ Leták Okruh církevní památky podrobný

→ Hravý průvodce Litoměřicemi